CCC Tour Grody Piastowskie 2018: Królewski etap na pomarańczowo

Sukcesem zakończyła się sobotnia ucieczka Łukasza Owsiana z CCC Sprandi Polkowice na królewskim etap 53. CCC Tour Grody Piastowskie.

Naszym głównym celem na ten etap było utrzymanie koszulki lidera klasyfikacji generalnej w drużynie. Moim zadaniem było pilnowanie groźnych rywali i zabranie się w odjazd, z czym nie miałem problemu. Dla mnie to było dość spokojny etap, spędzony w odjeździe. Najważniejszy był interes drużyny i żółta koszulka

- mówił na mecie Łukasz Owsian, który nie tylko sięgnął po etapowe zwycięstwo, ale również objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej CCC Tour Grody Piastowskie.

Istotne dla mnie było, żeby zbierać sekundy na lotnych finiszach, które później mogą okazać się decydujące w klasyfikacji generalnej. Teraz jestem liderem, ale jutro zobaczymy, jak się ułoży wyścig. Będziemy jechać zespołowo i zrobimy wszystko, by wygrać Grody, a czy zrobię to ja, czy któryś z moich kolegów, nie ma już takiego znaczenia.

Innym z zawodników walczących dziś na etapie w odjeździe był Piotr Konwa, obecnie kolarz czeskiej grupy Elkov Author.

Etap ciężki ale dla naszej ekipy udany. Od początku mieliśmy plan zabrać się w ucieczkę aby uniknąć konieczności pracy w peletonie. Pierwsza ucieczka nie doszła do skutku, ale na drugim, stromym podjeździe udało się odjechać w pięć osób. Co prawda z różnych przyczyn skład osobowy tej ucieczki się zmieniał na przestrzeni całego etapu, ale dojechaliśmy w tym składzie praktycznie w całości do mety. Na ostatnim podjeździe poczekałem jeszcze na swojego lidera, Jana Bartę i razem próbowaliśmy doścignąć ucieczkę, co nam się nie udało. Jednak czwarte i piąte miejsce na etapie daje nam pozycję na podium w generalce.

- skomentował z kolei przebieg kluczowego etapu Konwa.

Jest jeszcze realna szansa na walkę o zwycięstwo w całym wyścigu. Nasza strata nie powinna przekraczać kilkunastu sekund. Na ostatnim etapie jest jeszcze kilka gór, które co prawda nie są tak wymagające, ale być może będzie wiać także zobaczymy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: