Giro d'Italia 2018: etap 5. Skuteczny Enrico Battaglin

Enrico Battaglin

28-letni Włoch Enrico Battaglin (LottoNL-Jumbo) triumfował w Santa Ninfa na mecie piątego odcinka wyścigu dookoła Włoch.

Battaglin na finiszowych metrach wyprzedził Giovanniego Viscontiego (Bahrain-Merida) i José Gonçalvesa (Katusha-Alpecin).

W różowym trykocie lidera wyścigu pozostał Rohan Dennis (BMC Racing) z Australii.

Drugi dzień na Sycylii ponownie prowadził w pagórkowatym terenie. Na krótkim dystansie (153 km) wyznaczono trzy punktowane wspinaczki najniższej kategorii, a dodatkowo 2100 metrów przed metą rozpoczynał się podjazd o długości 1,5 kilometra i nachyleniu 6% (maks 12%).

Akcję dnia bez problemu zawiązali Ryan Mullen (Trek-Segafredo), Eugert Zhupa (Wilier Triestina-Selle Italia) i Andrea Vendrame (Androni Giocattoli-Sidermec), do których dojechał drugi zawodnik z Treka Laurent Didier. Czwórka harcowników początkowo zbudowała przewagę wynoszącą 5:30 (40 km).

Kolarze jechali dostojnie, średnia po dwóch godzinach wynosiła poniżej 35 km/godz. Peleton, który na Santa Margherita del Belice (90,7 km; kat. 4; 2,8 km; 4,3%), tracił ponad 3 minuty, prowadziła ekipa Lotto-Fix All.

Współpraca na czele skończyła się na Poggioreale Vecchia-Bv. sp.5 (132,3 km; kat. 4; 4,7 km; 5,4%). Spróbował bez powodzenia odskoczyć Didier, natomiast skutecznie zrobił to Vendrame. Peleton również odżył, zbliżając się 15 kilometrów przed metą na niespełna minutę.

Chwilę później rozpędzona grupa pękła w wyniku kraksy. Nadrabiać m. in musiał Domenico Pozzovivo (Bahrain-Merida), a na zakręcie z trasy wypadł Miguel Angel Lopez (Astana).

Zasadnicza grupa dopadła Vendrame 3 kilometry przed kreską. Ostatni podjazd rozciągnął grupę, jednak nie narobił szkody. Przed ostatnim zakrętem zaatakował Giovanni Visconti. Poszedł za nim tylko Enrico Battaglin, który łatwo wyprzedził rywala, sięgając po swój trzeci etap na Giro d’Italia.

Wyniki 5. etapu Giro d'Italia 2018 (GT), Agrigento - Santa Ninfa (Valle del Belice) (153 km):

  1 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                 4:06:33
  2 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
  3 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
  4 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
  5 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
  6 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All
  7 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  8 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 11 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 12 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 13 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 14 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 15 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 16 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 17 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 18 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 20 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 21 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 22 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 23 Wout Poels (Ned) Team Sky
 24 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 25 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 26 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 27 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 28 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 29 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 30 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 31 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 32 Sergio Henao (Col) Team Sky
 33 Chris Froome (GBr) Team Sky
 34 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 35 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 37 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 38 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 39 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 40 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 41 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 42 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 43 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       00:15
 44 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               00:21
 45 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 46 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         00:22
 47 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 48 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                00:31
 49 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     00:37
 50 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            00:40
 51 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 52 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                00:43
 53 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 54 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                01:03
 55 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                01:06
 56 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 57 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 58 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               01:30
 59 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 60 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 61 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
 62 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 01:47
 63 Benjamin King (USA) Dimension Data                     01:51
 64 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
 65 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 66 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
 67 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
 68 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 69 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 70 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 71 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               01:59
 72 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     02:11
 73 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     02:13
 74 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 75 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 76 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  02:41
 77 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 78 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 79 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                02:55
 80 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 81 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   02:59
 82 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
 83 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 84 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 85 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 86 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   03:04
 87 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 88 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      03:09
 89 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     03:45
 90 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 91 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 92 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 93 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 94 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         04:10
 95 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 96 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      04:29
 97 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 98 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      04:49
 99 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    05:08
100 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       05:31
101 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     05:46
102 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
103 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
104 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
105 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
106 Christian Knees (Ger) Team Sky                         05:51
107 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
108 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
109 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
110 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
111 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
112 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
113 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
114 Igor Anton (Spa) Dimension Data
115 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
116 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
117 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
118 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
119 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All
120 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ
121 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
122 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
123 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
124 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
125 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                 05:57
126 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
127 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
128 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
129 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                 08:22
130 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
131 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
132 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
133 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
134 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
135 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
136 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
137 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
138 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
139 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
140 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
141 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
142 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
143 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
144 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
145 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
146 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    08:29
147 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               08:53
148 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
149 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
150 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       10:04
151 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
152 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
153 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
154 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
155 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
156 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
157 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
158 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
159 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
160 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
161 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
162 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
163 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
164 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
165 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
166 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
167 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
168 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
169 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
170 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
171 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All
172 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
173 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     10:13
DNF Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy

Punkty

  1 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      25 pkt
  2 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         20
  3 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                    18
  4 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                      12
  5 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           9
  6 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors              8
  7 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           8
  8 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         6
  9 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                            5
 10 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        5
 11 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme         4
 12 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin                   3
 13 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    2
 14 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                        1
 15 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       1
 16 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                     1

Sprint 1 - Montevago, 94 km

  1 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         10 pkt
  2 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           6
  3 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           3
  4 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        2
  5 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       1

Sprint 2 - Poggioreale, 128 km

  1 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         10 pkt
  2 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           6
  3 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        3
  4 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           2
  5 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All                     1

Premie górskie

Santa Margherita del Belice, 90 km

  1 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           3 pkt
  2 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           2
  3 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          1

Partanna, 111 km

  1 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           3 pkt
  2 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        2
  3 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           1

Poggioreale Vecchia, 132 km

  1 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          3 pkt
  2 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           2
  3 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        1

Drużynowo

  1 Mitchelton-Scott                                    12:19:39
  2 UAE Team Emirates
  3 Bora-Hansgrohe
  4 Movistar Team
  5 Groupama-FDJ
  6 Team Sky
  7 Androni Giocattoli-Sidermec                            00:21
  8 EF Education First-Drapac                              00:22
  9 AG2R La Mondiale                                       00:31
 10 Bahrain-Merida                                         00:37
 11 Dimension Data                                         00:40
 12 Astana Pro Team                                        00:43
 13 Katusha-Alpecin                                        01:30
 14 Quick-Step Floors                                      01:51
 15 Team Sunweb
 16 Israel Cycling Academy                                 02:13
 17 LottoNl-Jumbo                                          02:41
 18 BMC Racing Team                                        02:55
 19 Lotto Soudal                                           03:38
 20 Trek-Segafredo                                         10:59
 21 Bardiani CSF                                           13:33
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                          23:53

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                  18:29:41
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:01
  3 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     00:17
  4 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                        00:19
  5 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     00:25
  6 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:28
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
  8 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   00:32
  9 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:34
 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    00:35
 11 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 12 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:37
 13 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:47
 14 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
 15 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    00:50
 16 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      00:52
 17 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  00:53
 18 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 19 Chris Froome (GBr) Team Sky                            00:55
 20 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     00:56
 21 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 22 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 23 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      00:57
 24 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:00
 25 Sergio Henao (Col) Team Sky                            01:03
 26 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      01:07
 27 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:08
 28 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   01:10
 29 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    01:15
 30 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              01:17
 31 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 32 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    01:32
 33 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                01:37
 34 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 35 Wout Poels (Ned) Team Sky
 36 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               01:38
 37 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     01:40
 38 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      01:42
 39 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               01:57
 40 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       02:07
 41 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           02:19
 42 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     02:20
 43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                02:31
 44 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     02:43
 45 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                02:49
 46 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               03:05
 47 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   03:06
 48 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      03:41
 49 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 03:59
 50 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  04:00
 51 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               04:08
 52 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               04:10
 53 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        04:26
 54 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  04:51
 55 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         05:08
 56 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 05:09
 57 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     05:14
 58 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 05:28
 59 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                        05:30
 60 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       05:31
 61 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      05:38
 62 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       06:00
 63 Benjamin King (USA) Dimension Data                     06:21
 64 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  06:28
 65 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                           06:31
 66 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 67 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        06:42
 68 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   06:44
 69 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               07:34
 70 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   07:51
 71 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     08:02
 72 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        08:05
 73 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        08:13
 74 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       08:14
 75 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            08:39
 76 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      08:43
 77 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      09:05
 78 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     09:24
 79 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            09:26
 80 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 81 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        10:32
 82 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           10:37
 83 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   10:38
 84 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          10:43
 85 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             11:41
 86 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     11:48
 87 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                13:19
 88 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  14:13
 89 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Itali     14:26
 90 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 15:38
 91 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         16:04
 92 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     17:00
 93 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             17:03
 94 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                17:51
 95 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         21:19

Klasyfikacja górska

  1 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          11 pkt
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          7
  3 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           6
  4 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           5
  5 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          4
  6 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              3
  7 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        3
  8 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           2
  9 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors       18:30:09
  2 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  00:25
  3 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:32
  4 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      00:39
  5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    00:40
  6 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              00:49
  7 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               01:29
  8 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       01:39
  9 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               02:37
 10 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      03:13
 11 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     04:46
 12 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       05:32
 13 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       07:46
 14 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            08:11
 15 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     08:56
 16 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   08:58
 17 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       08:59
 18 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      10:20
 19 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 15:10
 20 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     16:32
 21 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       17:02
 22 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                17:23
 23 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         20:51

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                    55:31:03
  2 Bora-Hansgrohe                                         00:16
  3 Movistar Team                                          00:18
  4 UAE Team Emirates                                      00:23
  5 Astana Pro Team                                        00:43
  6 Team Sky                                               00:45
  7 Groupama-FDJ                                           00:49
  8 Androni Giocattoli-Sidermec                            02:11
  9 Katusha-Alpecin                                        02:27
 10 Bahrain-Merida                                         02:38
 11 AG2R La Mondiale                                       02:43
 12 Team Sunweb                                            02:58
 13 EF Education First-Drapac                              03:00
 14 Dimension Data                                         03:39
 15 LottoNl-Jumbo                                          04:44
 16 Quick-Step Floors                                      05:01
 17 Lotto Soudal                                           05:54
 18 BMC Racing Team                                        06:28
 19 Israel Cycling Academy                                 08:57
 20 Trek-Segafredo                                         19:13
 21 Bardiani CSF                                           25:43
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                          53:19

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: