Ronde van Vlaanderen 2018. Oliver Naesen wystartuje

Olivier Naesen 2018

Olivier Naesen (AG2R La Mondiale) mimo kontuzji doznanej podczas Dwars door Vlaanderen stanie na starcie niedzielnego Ronde van Vlaanderen.

Belg w ostatnim czasie zmaga się z poważnymi problemami - podczas E3 Harelbeke rozbił kolano, a pięć dni później, w Dwaars door Vlaanderen, leżał ponownie, upadając na to samo kolano. W skutek bólu 27-latek musiał wycofać się z wyścigu.

Na szczęście dla Naesena obyło się bez złamań, ale opuchlizna i ból stawiały pod znakiem zapytania start w niedzielnym Ronde van Vlaanderen. Ekipa Belga poinformowała, że będzie w stanie zameldować się na starcie ''Flandryjskiej Piękności".

Lekarze uspokoili mnie, jeżeli chodzi o stan mojego kolana. W niedzielę normalnie rozpocznę Ronde Van Vlaanderen, oczywiście, kraksa przed tak dużym wyścigiem nigdy nie jest dobra  ale jestem bardzo zmotywowany

- zapewnił w komunikacie ekipy Naesen.

Obecny mistrz Belgii w tym sezonie, podobnie jak w poprzednim, skupia się na wiosennych klasykach, do tej pory najlepszymi wynikiem są 4. miejsce w E3 Harelbeke oraz 6. pozycja w wyścigu Gandawa-Wevlgem.

 Skład AG2R La Mondiale na Ronde van Vlaanderen 2018. Nico Denz, Rudy Barbier, Tony Gallopin, Oliver Naesen, Gediminas Bagdonas, Stijn Vandenbergh oraz Julien Duval.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: