Organizator mistrzostw świata w Bergen ogłosił bankructwo

peleton MŚ w szpalerze widzów

Firma Bergen 2017 AS, powołana do organizacji zeszłorocznych mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, ogłosiła upadłość. Straty wyniosły ponad 4 mln euro.

Problemy finansowe i ogromne przekroczenia budżetu mistrzostw świata w Bergen ujrzały światło dzienne zaraz po zakończeniu zawodów. Impreza pozostawiła ponad 7 milionowy deficyt, a dla ratowania sytuacji ogłoszono nawet zbiórkę publiczną.

Bergen 2017 AS została powołana przez Norweską Federację Kolarską (NCF), na którą spadnie problem spłaty wierzycieli. Obiema organizacjami kierował Harald Tiedemann Hansen, oskarżany teraz o szokującą niekompetencję i niebywałą rozrzutność.

Mistrzostwa świata były udanym wydarzeniem i wielką imprezą, ale łatwo jest organizować imprezy, gdy nie zwraca się uwagi na generowane przez nie rachunki

- pisał "Aftenposten", zwracając uwagę, że działaczom sportowym wydaje się, że są zwolnieni z zasad, które mają zastosowanie do reszty społeczeństwa.

Pod ogniem krytyki Hansen postanowił nie ubiegać się o ponowny wybór na prezydenta NCF, podczas wyborów zaplanowanych w tym miesiącu. Nadal pozostaje członkiem zarządu Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: