"Ślężański Mnich" 2018. Zapowiedź i trasa

baner zawodów

Na dotychczasowej trasie przebiegnie 31. „Ślężański Mnich” - Memoriał Romana Ręgorowicza, który 8 kwietnia oficjalnie rozpocznie sezon kolarski w Polsce.

Jak co roku udział najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych gwarantuje wielkie emocje sportowe. Na starcie oprócz grup amatorskich i młodzieżowych zobaczymy polskie grupy zawodowe oraz grupy z Czech, Niemiec, Białorusi, Litwy. Korzystając z gościnności właściciela hotelu Sobotel jak zwykle miasteczko wyścigu, scena, bufety i pasaż handlowy rozmieszczony zostanie na parkingu przy hotelu. Sobótka to również doroczne spotkania sympatyków sportu kolarskiego na czele z największymi jego gwiazdami. W tym roku na wyścigu nie zabraknie Ryszarda Szurkowskiego, Jana Jankiewicza, Jana Brzeźnego, Henryka Charuckiego, Jana Faltyna prezesa PZKol oraz naszych olimpijczyków wychowanków klubu z Sobótki Zdzisława Wrony, Mariana Turowskiego, Sławomira Chrzanowskiego i Pauliny Brzeźnej - Bentkowskiej. Gościem specjalnym wyścigu będzie Lech Piasecki

Trasa Ślężańskiego Mnicha 2018

 

Rywalizacja przebiegnie na rundzie przez Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowice, Przemiłów, Księgienice, Świątniki i Przezdrowice. Linia startu/mety na ul. Św. Anny (przy hotelu Sobotel) w Sobótce. Elita kobiet zaliczy 3 okrążenia (54 km), mężczyźni pokonają dystans 126 kilometrów (7 pętli). Przed rokiem w Memoriale triumfowali Agnieszka Skalniak i Paweł Franczak.

Regulamin zawodów

profil Ślężańskiego Mnicha 2018

 

Dla kibiców, imprezy towarzyszące: wystawy sprzętu i akcesoriów kolarskich, stoiska sponsorów, obficie zaopatrzony bufet. Nie zabraknie odsłonięcia tablic w Alei Sław Kolarstwa.
Najważniejsze jak zwykle jest to jaki klimat wszyscy wspólnie tworzymy, obok walorów sportowych jest to najcenniejsza i nie powtarzalna wartość tych zawodów. To budujące kiedy widzi się młodych adeptów kolarstwa, dla których niejednokrotnie zawody w Sobótce są pierwszym wyścigiem w życiu obok wielkich sław, mistrzów i gości honorowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 8 kwietnia do Sobótki.

Link do zapisów:
https://domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/zgloszenie.php?LP_impr=229

Link do trasy wyścigu:
https://www.bikemap.net/en/r/4311657/

„Ślężański Mnich” zainauguruje również 2. edycję cyklu wyścigów szosowych dla amatorów "Via Dolny Śląsk". Podczas ośmiu serii wyścigów będzie można gromadzić punkty do klasyfikacji generalnej: indywidualnej i drużynowej. Wyścigi zorganizują Ślęża Sobótka Bike Academy, Dolnośląski Związek Kolarski i Grabek Promotion. Sportowym Patronem imprezy jest Bartosz Huzarski. Szczegóły na http://viadolnyslask.pl/

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: