Mikel Landa rzucony na bruki

Mikel Landa i Alberto Contador

Mikel Landa myśli o czołowych pozycjach w Tour de France. O jego przeprawie przez pierwszy tydzień wyścigu myśli z kolei Eusebio Unzue, a to zaowocuje nową pozycją w kalendarzu Baska.

Landa w marcu na własnej skórze przetestuje ściganie na brukach. Według hiszpańskiej gazety "Marca"  pojedzie wraz z kolegami z zespołu Movistar do Flandrii i 28 marca wystąpi w Dwars door Vlaanderen. Będzie to pierwszy w karierze 28-latka wyścig na brukowych ścieżkach Belgii.

W tym roku na trasie Tour de France znajdzie się jeden taki odcinek. Na koniec pierwszego tygodnia kolarze zawitają do Roubaix, pokonując 15 fragmentów "kocich łbów", o łącznej długości 21,7 kilometra.

W przeszłości Eusebio Unzue przygotowywał już swoich podopiecznych do brukowych odcinków na trasie "Wielkiej Pętli" startem w jednym z mniej ważnych wyścigów w kampanii brukowej. W 2014 w Dwars door Vlaanderen pokazał się Alejandro Valverde, w 2015 roku w tej samej imprezie oraz w E3 Harelbeke startował Nairo Quintana.

Ekipa Movistar w lipcu w walce o żółta koszulkę postawi na Quintane i Lande.

3 Comments

 1. Apollo

  20 lutego 2018, 19:00 o 19:00

  Uwielbiam Kwiatkowskiego, kocham Majkę ale wszystkie pieniądze postawiłbym na Lande ! 🙂
  Ps. Mam nadzieje że dzięki niemu Movistar pokaże w tym sezonie ze ma wielkie „cohones” ! 🙂

 2. piotr

  20 lutego 2018, 19:16 o 19:16

  komentarze tego typu lepiej się prezentują na facebooku i innych mediach społ. emotki i te inne . proponuję iść w tę stronę ,tutaj nie ma lansu . jest merytoryka

 3. P S

  21 lutego 2018, 18:49 o 18:49

  Lepszy jest Linda.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: