Giro d'Italia 2018. George Bennett melduje gotowość

Giro d'Italia, Vuelta a Espana i mistrzostwa świata będą głównymi celami George'a Bennetta (LottoNL - Jumbo) w nadchodzącym sezonie - donosi portal Cyclingnews.

Nowozelandczyk w tym roku ma wiele do udowodnienia, ponieważ w ubiegłym sezonie kontuzje pokrzyżowały mu plany i wymusiły wcześniejsze wycofania z Tour de France i Vuelta a Espana. Ten rok również nie rozpoczął najlepiej, gdyż dochodził do siebie po operacji kręgosłupa. Jednak na Tour Down Under zaprezentował się z dobrej strony i zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

27-latek skoncentruje się na powrocie na trasy Giro d'Italia po pięciu latach przerwy. Do Bennetta dołączy Robert Gesink, który będzie walczył o zwycięstwa etapowe, a to otwiera Nowozelandczykowi drogę do walki o klasyfikację generalną.

Giro pojadę w 100% na klasyfikację generalną, Vuletę prawdopodobnie też. To jest mój plan i nie mogę się doczekać jego realizacji. Jestem bardzo podekscytowany

- powiedział Bennett.

W drugiej części sezonu Nowozelandczyk obierze za cel hiszpańską Vueltę, w której dwa lata temu uplasował się na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej, następnie powalczy na mistrzostwach świata w Innsbrucku i Il Lombardia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: