Torowy Puchar Świata 2017/18 #5: Mateusz Rudyk najlepszym sprinterem cyklu

Mateusz Rudyk wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata w kolarstwie torowym w konkurencji sprintu.

22-latek w zmaganiach na torze w Mińsku zajął 4. lokatę, w półfinale ulegając Litwinowi Vasiliusowi Lendelowi, a w walce o brąz Holendrowi Theo Bosowi. Zawody wygrał inny reprezentant Niderlandów – Matthijs Buchli.

Rudyk, złoty medalista mistrzostw Europy w sprincie drużynowym (2016), okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej cyklu.

Puchar Świata w kolarstwie torowym w sezonie 2017/18 składał się z pięciu rund, które rozgrywano kolejno w Pruszkowie, Manchesterze, Milton, Santiago oraz, w ostatni weekend, w Mińsku.

Rudyk punkty zdobywał w trzech startach, notując drugie miejsca w Pruszkowie i w Manchesterze oraz czwarte w Mińsku. Polak z dorobkiem 1600 oczek o 335 punktów wyprzedził drugiego Ukraińca Andrija Winokurowa oraz o 365 punktów Walijczyka Lewisa Olivę.