Przełajowe mistrzostwa Polski 2018. Konwa razy sześć, Turoboś pierwszy raz

Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) zdobył szósty z rzędu tytuł przełajowego mistrza Polski w kategorii elity mężczyzn.


27-latek pokonał o 35 sekund drugiego Bartosza Miklera (Victoria Jarocin) oraz trzeciego Patryka Kosteckiego (Domin Sport).

Konwa od startu narzucił mordercze tempo. Na samym początku próbował dojechać do niego Mikler, lecz nie był w stanie, przewaga rosła. W połowie wyścigu strata Miklera do naszego olimpijczyka z Londynu zmalała do zaledwie 15 sekund, aby następnie znowu wrócić do pół minuty.

Ciekawa walka toczyła się o trzecie miejsce. Na samym początku długo po najniższy stopień podium jechał Marceli Bogusławski (Wibatech Merx 7R), ale pod koniec osłabł, a moment słabości wykorzystał Patryk Kostecki i to on sięgnął po brązowy medal.

Bogusławski mimo to został mistrzem Polski w kategorii młodzieżowej. Srebrny medal przypadł Arkadiuszowi Mirkowi (BieniaszBike), a brąz Wojciechowi Ceniuchowi (GKS Cartusia Kartuzy).

Rywalizacja kobiet była jeszcze bardziej emocjonująca - od startu ruszyła broniąca tytułu Magdalena Sadłecka (EuroBike Kaczmarek Electric), której przewaga urosła do ponad minuty. W drugiej fazie wyścigu Sadłecka miała defekt i wyprzedziła ją Marta Turoboś (Hurom Accent Sławno). Sadłecka próbowała gonić, ale nic z tego nie wychodziło. Za pogoń musiała bardzo słono zapłacić i na metę przyjechała jako czwarta.

Srebro zdobyła Gabriela Wojtyła (Superior Zator), a brąz przypadł Barbarze Borowieckiej (SzczepanBike Team).

W kategorii junior swoją wysoką dyspozycję udowodnił 10 zawodnik tegorocznych mistrzostw Europy - Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Uzytkowe MTB Team). Drugie miejsce zajął Nikodem Grznkowicz (GKS Cartusia Kartuzy), a brąz po szaleńczej walce przypadł Hubertowi Drobkowi (LKS Trasa Zielona Góra).

Pełne wyniki

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: