Prokuratura prześwietli Polski Związek Kolarski

logo Polskiego Związku Kolarskiego

Prokuratura Regionalna w Warszawie rozpoczęła śledztwo w sprawie nadużyć w Polskim Związku Kolarskim. Sprawę wszczęto na podstawie zawiadomienia z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Śledztwo dotyczy nadużycia udzielonych uprawnień lub niedopełnienia obowiązków oraz wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach Polskiemu Związkowi Kolarskiemu. Wstępnie stratę szacuje się na kwotę ponad miliona złotych.

Zakres prac prokuratury obejmie również korupcję oraz przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Do przestępstw miało dojść w latach 2010-2017.

Jak wyjaśniła w rozmowie z tvn24.pl rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, Agnieszka Zabłocka - Konopka, śledztwo wszczęto dopiero teraz, ponieważ prokuratorzy czekali na audyt przeprowadzony w PZKol. Taki dokument nie został jednak przekazany.

Komunikat prasowy warszawskiej prokuratury:

W Wydziale I do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Warszawie wszczęto śledztwo w sprawie nadużycia udzielonych uprawnień lub niedopełnienia ciążących obowiązków w latach 2010 - 2017 w Pruszkowie, przez osoby obowiązane na podstawie przepisu ustawy do zajmowania się sprawami majątkowymi Polskiego Związku Kolarskiego oraz wyrządzenia w ten sposób w mieniu Polskiego Związku Kolarskiego szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, tj. o czyn z art.296 § 1 i § 3 Kodeksu karnego, sygn. akt RP I Ds. 64.2017.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: