Skład Wibatech Merx 7R na rok 2018

koszulka Wibatech Merx 7R

W nowym sezonie drużyna Wibatech Merx 7R oparta zostanie na sprawdzonych fundamentach. Napęd ekipy powinni stanowić Marek Rutkiewicz i Maciej Paterski.

Ostatnim wzmocnieniem jest Kacper Kistowski. Kilka lat temu jako orlik wyjechał do Francji, ale nie zdołał wypłynąć na szersze wody w ściganiu elity. W ubiegłym roku Kistowski powrócił do amatorskiego ścigania w Polsce, a teraz dostał szansę sprawdzenia się w zawodowym kolarstwie.

Ekipa będzie celowała przede wszystkim w polskie wyścigi takie jak CCC Tour - Grody Piastowskie, Małopolski Wyścig Górski czy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Klasyfikacje generalne będą celem Marka Rutkiewicza i Paterskiego, z kolei o etapy powalczy Sylwester Janiszewski.

Nowymi nabytkami ekipy są: Maciej Paterski, Jarosław Marycz, Bartłomiej Warchoł, Marceli Bogusławski, Norbert Banaszek i Kacper Kistowski.

Skład Wibatech Merx 7R na rok 2018: Jacek Morajko, Marek Rutkiewicz, Sylwester Janiszewski, Grzegorz Stępniak, Adrian Honkisz, Maciej Paterski, Jarosław Marycz, Bartłomiej Warchoł, Marceli Bogusławski, Norbert Banaszek, Kacper Kistowski i Jakub Roithmeier.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. reko

    10 stycznia 2018, 18:50 o 18:50

    skład naprawdę na papierze nie wiele gorszy od CCC. Oby mogli się też pokazać gdzieś za granicą na dobrych wyścigach. Z punktu widzenia sponsorów pewnie nie ma to sensu, z punktu widzenia rozwoju sportowego duży.

  2. lukasz

    11 stycznia 2018, 18:29 o 18:29

    jeszcze w składzie jest Wojciech Sykała, według procyclingstats.com

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: