LottoNL - Jumbo zawiesza dwóch zawodników i kończy współpracę z Lobato

Holenderska ekipa LottoNL - Jumbo zdecydowanie zareagowała na incydent, który miał miejsce na obozie zespołu w Hiszpanii.

Hiszpan Juan Jose Lobato nie będzie reprezentował zespołu Richarda Plugge'a w sezonie 2018. Zawodnik z ekipy odszedł za porozumieniem stron. Grupa w wydanym komunikacie poinformowała także, że na dwa miesiące zawieszeni zostali dwaj inni kolarze grupy - Antwan Tolhoek i Pascal Eenkhoorn.

Decyzje te są konsekwencjami incydentu, do którego doszło podczas obozu treningowego holenderskiej grupy w hiszpańskim Sant Feliu de Guíxols, 12 grudnia. Według telewizji "NOS" pracownicy grupy we wtorek wieczorem spotkali w lobby hotelu otumanionego Eenkhoorna, który zachowywał się dziwnie i nie był specjalnie kontaktowy. W podobnym stanie w pokoju znaleziony został Tolhoek, natomiast gorzej sprawy miały się z Lobato, który spał i dyrektorzy nie potrafili go wybudzić.

Trójkę, w tym przytomnego już w momencie przybycia karetki Lobato, zabrano do szpitala, a następnie odesłano do domów.

Bez wiedzy ekipy i jej medycznego personelu trójka korzystała z lekarstw nasennych (nieklasyfikowanych jako produkty dopingowe). Te nie zostały im ani przepisane ani podane przez zespół. Takie zachowane to poważne i niedopuszczalne naruszenie regulacji ekipy

- czytamy w komunikacie wydanym przez LottoNL - Jumbo.

23-letni Talhoek w ekipie spędził dopiero jeden sezon, natomiast 20-letni Eenkhoorn oficjalnie jej kolarzem stanie się 1 stycznia i barwy zespołu nosić ma przez trzy sezony.

Działania żadnego z zawodników nie naruszyły przepisów UCI ani WADA. Zespół bierze odpowiedzialność za zdrowie zawodników, a eksperymenty, które je narażają, nie są akceptowane. W kontekście polityki szkolenia talentów, którą kieruje się grupa LottoNL - Jumbo, zespół wyciągnął dłoń do Talhoeka i Eenkhoorna i chce dać im szansę stania się przykładnymi kolarzami

- zadecydowało kierownictwo ekipy.

28-letni Lobato w grupie Richarda Plugge'a także spędził zaledwie rok, na koncie notując triumf na odcinku Tour de l'Ain. Do holenderskiej grupy przyszedł z nadziejami popchnięcia kariery na szersze tory, po trzech latach w barwach Movistaru.

W przypadku Juana Jose Lobato zdecydowano o zakończeniu sportowej współpracy w najlepszym interesie zawodnika i ekipy. Lobato ma za sobą obfity w przeżycia rok i musi skoncentrować się na swoim zdrowiu

- głosi enigmatycznie oświadczenie zespołu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Bo

    18 grudnia 2017, 22:39 o 22:39

    dziwni jacyś, chciał sobie pospać a ci zrywają kontrakt

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: