Zgrupowanie LottoNL-Jumbo. O włos od tragedii

Juan-José Lobato

Komunikat LottoNL-Jumbo był lakoniczny. Juan-José Lobato, Antwan Tolhoek i Pascal Eenkhoorn zostali odesłani do domu z obozu przygotowawczego, gdyż sięgnęli po środek nasenny bez wiedzy i kontroli ze strony zespołu. Jak się teraz okazuje, kulisy wydarzeń w Gironie były chwilami dramatyczne.

We wtorek wieczorem na hotelowym korytarzu kierownictwo grupy natknęło się na 20-letniego Eenkhoorna. Zawodnik zachowywał się inaczej niż zwykle, był zagubiony, mało kontaktowy. W jego pokoju po chwili znaleziono w podobnym stanie Tolhoeka. W znacznie gorszym był Lobato, który spał i pomimo usilnych prób nie można go było wybudzić.

Wezwano karetkę pogotowia. W międzyczasie dobudzono Labato. Hiszpan o własnych siłach zszedł do ambulansu, pozostałych dwóch kolarzy grupa odwiozła własnym pojazdem do szpitala. Tolhoek wkrótce wrócił do hotelu, Eenkhoorn i Lobato dopiero nad ranem zostali wypisani.

W środę, po krótkim spotkaniu w gronie drużyny, wykluczono trójkę ze zgrupowania, które zakończyło się dwa dni później. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja o ich przyszłości. Kierownictwo LottoNl nie wyklucza rozwiązania kontraktów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. kreciugt

  16 grudnia 2017, 19:03 o 19:03

  chyba chłopaki zrobili sobie re-make 'Las Vegas parano' w tej Gironie, tak mi się jakoś skojarzyło jak czytam ten artykuł 😉

 2. Bo

  17 grudnia 2017, 21:43 o 21:43

  W sensie że nasenniki to rodzaj dopingu czy czemu chcą ich wyrzucic?

 3. Romek

  18 grudnia 2017, 09:27 o 09:27

  "Środki nasenne", jasne... :)))

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: