Axeon Hagens Berman ze statusem Professional Continental

Axeon Hagens Berman ogłosił, że Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zaakceptowała aplikację ekipy o licencję Professional Continental.

Amerykańska drużyn wystartowała w 2009 roku pod nazwą Trek-Livestrong. W 2012-2013 sponsorem tytularnym był Bontrager. W 2014 zawodnicy ścigali się pod bannerem Bissel, a w 2015 do gry wszedł Neon Adventures. Nazwa Axeon Hagens Berman obowiązuje dopiero od 2016 roku.

Dla nas to kolejny ważny krok naprzód, który nie byłby możliwy bez Steve'a Bermana i jego firmy

- powiedział menadżer ekipy Axel Merckx.

Podczas swojej zaledwie ośmioletniej przygody Axeon Hagens Berman "wyprodukował" już 20 zawodników, którzy znaleźli zatrudnienie w WorldTourze. Ostatni, którzy rozwijali się pod skrzydłami Axela Merckx'a to: Neilsen Powless (LottoNl-Jumbo), Logan Owen (EF Education First) Chris Lawless (Team Sky) i Jhonatan Narvaez (Quick-Step Floors).

Axeon Hagens Berman to nie jedyna drużyna, która w przyszłym sezonie będzie ścigała się ze statusem ekipy drugoligowej. Amerykańskie zespoły Rally Cycling i Holowesko-Citadel są już na finiszu procesu licencyjnego. Wszystko to jest spowodowane tym, że największy amerykański wyścig Tour of California zyskał status WorldTour i może zaprosić tylko dwie drużyny kontynentalne. Teraz wyżej wymienione amerykańskie ekipy mają niemal pewny start w wyścigu Dookoła Kalifornii.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: