Nowe zaciągi Hagens Berman Axeon

Do formacji Hagens Berman Axeon dołączą trzej młodzi kolarze: Michael Garrison, Jens Reynders i Jared Drizners.

Amerykanin Michael Garrison podąży śladem swojego starszego brata Iana, który po trzech latach nauki w zespole Axela Merckxa, w przyszłym sezonie dołączy do Deceuninck-Quick Step. 18-letni Michael w Axeonie postawi pierwsze kroki w gronie młodzieżowców i elity. W rywalizacji juniorów Amerykanin wygrał w Kanadzie etapowy wyścig Tour de l'Abitibi. Na Starym Kontynencie był 4. w Paryż-Roubaix i w holenderskiej etapówce SPIE Internationale Juniorendriedaagse, co zaowocowało powołaniem do kadry narodowej na mistrzostwa świata.

Belg Jens Reynders dołączy do amerykańskiej grupy po udanym roku spędzonym w młodzieżowym zespole Wallonie-Bruxelles. 21-latek w minionym sezonie wygrał mniejszy klasyk Grand Prix de la ville de Pérenchies (1.2). W młodzieżowym peletonie Belg na 3. miejscu zakończył zmagania w Paryż-Roubaix i taki sam rezultat osiągnął w wyścigu Gandawa-Wevelgem. Wyścigi klasyczne to zatem jego mocna strona.

Australijczyk Jared Drizners w Axeonie rozpocznie poważną przygodę z kolarstwem szosowym. Do tej pory 20-latek ścigał się na własnym podwórku: wśród młodzieżowców zdobył na krajowym podwórku tytuł w kryterium. Kolarz z antypodów ściga się także na torze, a jego specjalnością jest wyścig drużynowy na dochodzenie. Na szosie Drizners będzie chciał poprawić umiejętności jazdy na czas i walki w trudnym terenie.

Wszyscy trzej zawodnicy podpisali roczne umowy.

W nadchodzącym sezonie formacja kierowana przez Axela Merckxa z powrotem znajdzie się w trzeciej dywizji. Ta decyzja spowodowana jest nową reformą wprowadzaną przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI), która zmusiła zespoły pro-kontynentalne do powiększenia liczby zatrudnionych zawodników. Dla ekipy Hagens Berman Axeon, która od początku stawia na rozwój młodych kolarzy, te warunki okazały się niemożliwe do spełnienia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: