Unzue popłynął, chce zmian powrotnych

Eusebio Unzue

W ostatnim czasie można zauważyć biegunkę pomysłów na uzdrowienie kolarstwa. Przoduje w tym nowy szef centrali w Aigle David Lappartient, który znalazł już swoich naśladowców.

Własnymi przemyśleniami podzielił się z dziennikarzami menadżer grupy Movistar Eusebio Unzue. Hiszpan, który prowadzi ekipy zawodowe od blisko 30 lat uważa, że powinien mieć możliwość wymiany kontuzjowanych zawodników na trasie Tour de France i w pozostałych Wielkich Tourach. Według Unzue tacy zawodnicy po kilku dniach na regenerację, mieliby prawo powrotu do wyścigu.

Kolarstwo powinno zyskać ludzką twarz. Teraz nie możemy dokonać zmiany, w efekcie czego młodzi poturbowani kolarze muszą się zmagać sami ze sobą na kolejnych długich etapach. Dlaczego by nie rozważyć możliwości wypisywania przez lekarzy kilkudniowych zwolnień na powrót do zdrowia?

- zapytał Unzue w "Ciclo21".

Chciałbym również posiadać możliwość wymiany zawodników, którzy rozbiliby się w pierwszym tygodniu. Trzech zmienników czekałoby w pogotowiu, jak to ma miejsce w innych sportach

- dodał Hiszpan, którego brat Juan Carlos, był w przeszłości piłkarzem FC Barcelona, a teraz zajmuje się trenerką.

Unzue uważa, że po zmniejszeniu wielkości składów w Wielkich Tourach, zespoły powinny zyskać nowe narzędzia do zarządzania sytuacją na trasie.

Popieram redukcję liczby zawodników, ale kolarstwo jest ciężkim sportem i przy tej liczbie upadków potrzebujemy znaleźć sposoby wyrównywania strat i kontynuowania wyścigu na równych zasadach.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. fbi

  10 listopada 2017, 11:01 o 11:01

  jestem za ale zmiana jak w piłce schodzi jeden i już nie wraca do konca wyscigu

 2. Damian Popiołek

  10 listopada 2017, 13:17 o 13:17

  A może zmiany hokejowe w trakcie etapu? Np. wysokogórski etap z płaską końcówką. Zaczyna Valverde, powyż… https://t.co/NmJqDschSm

 3. Sperczynski Michal

  10 listopada 2017, 13:47 o 13:47

  To nie jest dobra opcja....

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: