Wang Xin zdyskwalifikowany na dwa lata

Wang kopie leżącego Hondo

Chiński kolarz Wang Xin, który podczas wyścigu Tour of Hainan zaatakował fizycznie dwóch członków zespołu reprezentacji Szwajcarii, został przez macierzysty związek zawieszony na dwa lata.

Chinese Cycling Association (CCA) nie przychyliła się do wersji podawanej przez Danilo Hondo, uznając że samochód drużyny szwajcarskiej potrącił Xina, powodując jego upadek. Reakcja kolarza na ten incydent nie spotkała się jednak z najmniejszym zrozumieniem.

Wang otrzymał zakaz występu w jakichkolwiek imprezach kolarskich na 6 miesięcy, z wyścigami profesjonalnymi może pożegnać się na 2 lata.

Zespół zawodnika Keyi Look również został zawieszony na okres 2 lat. Indywidualne kary nie ominęły szefa ekipy Han Fenga, doktora Zhang Ya i masażysty Fan Yunlonga. Han nie był bezpośrednio zamieszany w atak, ale CCA postanowiła wymierzyć menadżerowi karę za brak kontroli nad swoimi pracownikami.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: