MŚ Bergen 2017. Składy Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii

Kibice Hiszpanii przy trasie

USA Cycling podała skład kadry narodowej Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej na mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym (17-24 września).

Do norweskiego Bergen polecą Brent Bookwalter, Joey Rosskopf i Tejay van Garderen (BMC Racing), Nate Brown i Alex Howes (Cannondale-Drapac) oraz Kiel Reijnen (Trek-Segafredo). Szóstka na dość selektywnej trasie spróbuje nawiązać walkę z najlepszymi klasykowcami globu.

Zespół nie ma jednego lidera, choć na rundzie w Bergen zespół postawi raczej na Alexa Howesa, który dobrze radził sobie w ostatnich startach, jak Colorado Classic.

Pod nieobecność Alejandro Valverde trudno o medal będzie kolarzom z Półwyspu Iberyjskiego, także pozbawionym naturalnego lidera.

W składzie Hiszpanii znalazło się sześciu kolarzy z Movistar Team (Jonathan Castroviejo, Imanol Erviti, Jesús Herrada, Gorka Izagirre, José Joaquín Rojas i Marc Soler), David De la Cruz (Quick-Step Step), Lluis Mas (Caja Rural-Seguros RGA) i Luis León Sánchez (Astana).

Castroviejo i Izagirre wystartują  również w wyścigu jazdy indywidualnej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Bo

  11 września 2017, 23:09 o 23:09

  A w usa kto na czas bo nie napisano

  • Xedron

   12 września 2017, 10:17 o 10:17

   Joey Rosskopf i Tejay van Garderen

   • Bo

    13 września 2017, 01:39 o 01:39

    Hmm van Garderen nie blyszczal ostatnio na czas

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: