Zbliża się torowy Puchar Świata w Pruszkowie

Zbliża się torowy Puchar Świata w Pruszkowie

Już tylko 70 dni pozostało do wielkiego kolarskiego święta w Polsce. W dniach 3-5 listopada na pruszkowskim welodromie odbędzie się pierwsza edycja Pucharu Świata w kolarstwie torowym w sezonie 2017/2018.

Puchar Świata to najważniejsza impreza roku po mistrzostwach świata w kalendarzu torowym Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Pruszkowska edycja będzie pierwszą z pięciu zaplanowanych na nadchodzący sezon. Kolejne odbędą się w: Manchesterze (10-12 listopada), w kanadyjskim Milton (2-3 grudnia), chilijskim Santiago (9-10 grudnia) oraz białoruskim Mińsku (19-21 stycznia 2018).

Cieszę się, że na naszym wspaniałym obiekcie znów zagości wielkie, światowe kolarstwo. 70 dni to już bardzo blisko, a my pracujemy na najwyższych obrotach, żeby ta impreza była naprawdę najlepsza. Chcemy, żeby wszyscy odwiedzający nasz kraj poczuli komfort i polską gościnność, a polscy kibice mogli obserwować kolarstwo na najwyższym światowym poziomie. Zapraszamy wszystkich do kibicowania i wspierania polskich zawodników, którzy przecież zaliczani są do światowej czołówki

- mówi Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek.

W wydarzeniu udział wezmą największe gwiazdy światowego toru, pośród których nie zabraknie także utytułowanych polskich torowców. Przypomnijmy, że z ostatnich mistrzostw świata biało-czerwoni wrócili z dwoma medalami - złotym Adriana Teklińskiego w konkurencji scratch i brązowym Wojciecha Pszczolarskiego w wyścigu punktowym. Obaj zawodnicy są stałymi uczestnikami Pucharów Świata na całym świecie, więc mogą potwierdzić prestiż imprezy.

Puchar Świata w kolarstwie torowym to najważniejsza impreza po mistrzostwach świata. Czekaja nas wielkie emocje przy, mam nadzieję, pełnych trybunach. Jestem dumny, że wystąpię w tęczowej koszulce przed polską publicznością i to w dniu moich urodzin. Warto pojawić się w Pruszkowie, bo nasz kraj odwiedzą gwiazdy światowego kolarstwa. Mnóstwo emocji gwarantowane

- zapewnia polski torowy mistrz świata Adrian Tekliński.

Zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą w ośmiu konkurencjach: wyścigu punktowym, scratchu, wyścigu drużynowym na dochodzenie, sprincie, sprincie drużynowym, omnium, keirinie i madisonie. W sesjach przedpołudniowych rozgrywane będą kwalifikacje, a w sesjach popołudniowych odbędą się finały.

Bilety na Puchar Świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie można kupić poprzez stronę http://kupbilet.onet.pl. Ceny wahają się od 25 do 80 zł za wejściówkę na cały dzień. Dzieci do lat 8 mają bezpłatny wstęp. Serdecznie zapraszamy i polecamy!

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: