Katarzyna Niewiadoma przechodzi do grupy Canyon-SRAM

Katazyna Niewiadoma na Strzale Walońskiej

Katarzyna Niewiadoma podpisała kontrakt z grupą Canyon-SRAM.

Polska zawodniczka po czterech latach spędzonych w grupie Rabobank/WM3 Pro Cycling z końcem tego sezonu zmieni barwy i nowy okres kariery rozpocznie w zespole z Niemiec.

Zawsze z podziwem patrzyłam na ekipę Canyon-SRAM. Bardzo się cieszę, że będę miała szansę być jej częścią w 2018 roku. Myślę, że to zespół dobrze zorganizowany, pracujący na sprzęcie wysokiej klasy. Wiem, że każdy dokłada wszelkich starań by osiągnąć jak najlepszy wynik, więc jestem pewna, że nie zabraknie mi motywacji. Cel na 2018 rok jest taki sam jak dziś: marzę o jeżdżeniu w koszulce mistrzyni świata

- zadeklarowała Polka w oficjalnym komunikacie zespołu.

22-letnia Niewiadoma w swoich palmares ma zwycięstwo w OVO Energy Women's tour (2017), mistrzostwo Europy orliczek (2016, 2017) i wicemistrzostwo elity (2017), podia ardeńskich klasyków oraz Strade Bianche, a także 6. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas igrzysk olimpijskich.

Pochodząca z Ochotnicy zawodniczka świetnie radzi sobie na trasach imprez etapowych - trzykrotnie meldowała się w czołówce Giro Rosa, triumfowała też w takich imprezach jak Euskal Emakumeen Bira (2015), Festival Elsy Jacobs czy Giro del Trentino (2016).

W barwach WM3 Pro Cycling Niewiadoma występowała przez cały czas jako liderka, nie otrzymując jednak dużego wsparcia ze strony grupy. Holenderska formacja po odejściu kluczowych zawodniczek nie dysponowała też siłą rażenia porównywalną z innymi zespołami.

Caynon-SRAM to obecnie siódma grupa w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). W nowym zespole Polka dołączy m.in. do Pauline Ferrand-Prevot, Lisy Brennauer czy Hannah Barnes i obowiązki liderki podzieli z kilkoma innymi zawodniczkami, co powinno pomóc jej w zbalansowaniu kalendarza startów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

 1. Krzysztof Łosiński

  30 lipca 2017, 12:14 o 12:14

  druga część nazwy zespołu ,,ciekawa" 😉

  • bans

   30 lipca 2017, 18:08 o 18:08

   Ile ty masz lat, że w 2017 roku dziwi cię ta nazwa bardzo znanego producenta części rowerowych?

 2. janek zdunek

  30 lipca 2017, 12:49 o 12:49

  hm.......

 3. smok

  30 lipca 2017, 22:38 o 22:38

  Ciekawe skąd autor artykułu ma informacje, że Niewiadoma miała słabe wsparcie w zespole? I jeszcze jedno: wypadałoby wcześniej spojrzeć na ranking. WM3 jest w nim na 4 miejscu, a Canyon na....7.

  • TomAsz

   31 lipca 2017, 08:08 o 08:08

   Informacje posiada od samej zainteresowanej, poza tym nie kryła tego specjalnie w wywiadach.

  • szary ja

   31 lipca 2017, 10:27 o 10:27

   "(...) a Canyon na... 7" rozbawiło mnie zwłaszcza to "wypadałoby spojrzeć wcześniej w ranking" i "na...7" (w końcu autor to napisał, więc albo spojrzał wcześniej albo wiedział bez spoglądania) - ale jak już się spojrzało w ranking, to wypadałoby zauważyć, że w WM3 najwięcej punktów zdobyła Niewiadoma i bez jej punktów zespół WM3 ląduje na za Canyon 🙂
   PSI proszę nie sugerować, ze Vos sama ugrałaby to co we dwie z Niewiadomą - nie ugrałaby, bo by się zajechała na amen w połowie sezonu. Jak się ma dwie liderki to po to, żeby wygrywały w różnych wyścigach z pomocą koleżanek, a nie po to, żeby raz jedna jechała na drugą a raz druga na pierwszą.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: