Tour Alsace 2017. Szymon Rekita na 11. miejscu

Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) zajął 11. miejsce w francuskiej etapówce Tour Alsace (2.2).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Lucas Hamilton (Reprezentacja Australii), dziewięć sekund przed Carlem Fredrikiem Hagenem (Team Joker Icopal). Trzecie miejsce zajął Brandon McNulty (Reprezentacja USA).

Kolarze mieli do pokonania 5 etapów – jazdę drużynową na czas, dwa etapy pagórkowate oraz dwa górskie. Pierwsze różnice powstały na etapie pierwszym, prowadzącym na La Planche des Belles Filles. Tam Rekita finiszował na 26. miejscu, tracąc 1:30 do zwycięzcy. Dzień później 23-latek finiszował w peletonie, dwa oczka niżej.

Na odcinku trzecim, królewskim, młody Polak dojechał do mety na 11. miejscu i awansował w klasyfikacji generalnej również na miejsce 11. Etap czwarty, ostatni to popis sprinterów, Rekita przyjechał bezpiecznie w peletonie.

Ściganie na ostatnim etapie na 18. miejscu ukończył drugi ze startujących Polaków – Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction).