Tour de France

Tour de France 2017. Mark Cavendish w składzie Dimension Data

Mark Cavendish poprowadzi ekipę Dimension Data w 104. edycji Tour de France w dniach 1-23 lipca.

Brytyjski sprinter do samego końca nie wiedział czy wystartuje w ”Wielkiej Pętli”. Cavendish w tym roku borykał się z wieloma problemami – na początku zawodnik Dimension Data miał kontuzję prawej kostki, a chwilę po wyleczeniu urazu ”Manxman” zachorował na mononukleozę, która wykluczyła go ze startów na okres trzech miesięcy.

Po wyleczeniu wirusa, ”Cav” wystartował w Tour of Slovenie, gdzie zajął 2. miejsce na ostatnim etapie. Kilka dni temu nie ukończył zmagań o mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Przed kontuzją Brytyjczyk wygrał etap oraz klasyfikację punktową Abu Dhabi Tour.

Dla Cavendisha ten Tour może być wyjątkowy – ”Manxmanowi” brakuje 4 zwycięstw etapowych do zostania liderem w klasyfikacji odniesionych zwycięstw na ”Wielkiej Pętli”. Obecnie zawodnik Dimension Data ma 30 triumfów etapowych, a Eddy Merckx 34.

Na finiszach głównymi rozprowadzającymi ”Cava” będą Mark Renshaw, świeżo upieczony mistrz Wielkiej Brytanii Stephen Cummings oraz Scott Thwaites. W przypadku słabości Cavendisha ekipa Dimension Data przygotowała ”Plan B”, gdzie na finiszach walczyć będzie Edvald Boasson Hagen.

W polowaniu na etapowe skalpy uaktywnią się Serge Pauwels, Bernhard Eisel i Reinardt Van Rensburg, a swoje będzie chciał ugrać mistrz Wielkiej Brytanii Stephen Cummings.

Skład Dimension Data na Tour de France 2017: Mark Cavendish, Mark Renshaw, Edvald Boasson Hagen, Stephen Cummings, Scott Thwaites, Jaco Venter, Serge Pauwels, Bernhard Eisel, Reinardt Van Rensburg.

Karol Dziambor and Łukasz Gadzała

Giro d’Italia 2024. Pogacar wiedział, że Narvaeza może nie ograć

Tadej Pogacar chciał wygrać już na otwarcie Giro d'Italia. Słoweniec w finale wiedział jednak, że pokonanie Jhonatana Narvaeza może być…

4 maja 2024, 19:00

Giro d’Italia 2024: etap 2 – przekroje/mapki

Zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2024. 5 maja (niedziela): San Francesco al Campo – Oropa (161 km ⭐️⭐️⭐️).

4 maja 2024, 17:27

Giro d’Italia 2024: etap 1. Jhonatan Narvaez pokonał Tadeja Pogacara

Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) wygrał pierwszy etap 107. edycji Giro d’Italia i został liderem wyścigu.

4 maja 2024, 17:21

La Vuelta Femenina 2024: etap 7. Marianne Vos nie do zatrzymania

Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.

4 maja 2024, 16:32

Lista startowa Giro d’Italia 2024

Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.

4 maja 2024, 13:23