Tour de France. Morkov i Bystrom nie staną na starcie

Dwaj kluczowi pomocnicy Alexandra Kristoffa, Michael Morkov i Sven Erik Bystrom, nie pojawią się na trasie Tour de France (1-23 lipca). 

Gazeta "Verdens Gang" wyjaśnia, że decyzja o pozostawieniu obu zawodników w domu została podjęta przez władze grupy Katusha-Alpecin. Zaskoczyła ona zarówno samych zainteresowanych, jak i Kristoffa, i jego trenera. Według informacji gazety, jeszcze wczoraj 32-latek jechał do Norwegii, aby trenować sprinty wraz ze swoim liderem.

Jestem bardzo rozczarowany. Przez ostatnie miesiące walczyłem i szykowałem się na ten start. Forma była, i bardzo chciałem pomóc Kristoffowi wygrać etap. Nie wiem również, dlaczego tak się stało

- zdradził Duńczyk w rozmowie ze stacją telewizyjną "TV2".

W swojej karierze 29-letni Kristoff dwukrotnie wygrywał na etapach Tour de France - w 2014 pokazał klasę na dwunastym i piętnastym etapie. Jego przyszłość w grupie Katusha-Alpecin jest niejasna - mówi się, że Norweg chce opuścić drużynę.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: