Giampaolo Caruso zawieszony na dwa lata za doping

Były kolarz grupy Katusha, Giampaolo Caruso, został zawieszony na dwa lata w wyniku pozytywnego testu antydopingowego.

W próbce Włocha, pobranej 27 marca 2012 roku, początkowo nie wykryto obecności żadnych zabronionych środków. Dwa lata temu Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała jednak, że została ona ponownie przebadana, a dzięki nowym technologiom, badacze wykryli, iż znajduje się w niej erytropoetyna (EPO). Pochodzący z Avolii zwycięzca wyścigu Mediolan-Turyn z 2014 roku został wówczas zawieszony i zwolniony przez swoją drużynę.

Dziś, Unia poinformowała, że zgodnie z decyzją jej Trybunału ds. Antydopingowych, 36-latek został zawieszony na okres 24 miesięcy.

To już trzeci raz, gdy Caruso został oskarżony o używanie dopingu. W 2003 roku został zawieszony na 6 miesięcy i ukarany finansowo po tym, jak w jego próbce wykryto nandrolon. Trzy lata później został połączony z Operation Puerto, lecz ostatecznie doszło do jego uniewinnienia. Włoski Komitet Olimpijski chciał, aby kolarz został zawieszony na 2 lata, Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS), wskazał, iż Caruso nie był uwikłany w aferę.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Bo

    17 czerwca 2017, 14:31 o 14:31

    Ja nie moge co za doper :O dlaczego tylko 24 miesiące, dożywotnio dziada

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: