Giro d'Italia 2017: etap 18. Przebudzenie van Garderena, Dumoulin jak skała

Tejay van Garderen

Tejay van Garderen (BMC Racing) wygrał w alpejskiej stacji Ortisei osiemnasty odcinek Giro d'Italia.

28-letni Amerykanin na ostatnich metrach pokonał Mikela Landę (Tema Sky). Trzecie miejsce wywalczył Thibaut Pinot (FDJ), a piąty finiszował Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice).

Lider wyścigu Tom Dumoulin (Team Sunweb) odparł ataki najgroźniejszych rywali, utrzymując różową koszulkę.

Drugi i ostatni pięciogwiazdkowy etap 100. Giro d'Italia liczył zaledwie 137 kilometrów, ale nie dawał marginesu na chwilę słabości, ponieważ trasa "góra-dół" prowadziła przez pięć wysokich przełęczy w Dolomitach.

Kolarze wystartowali z leżącej na wysokości 1204 metrów Moeny, od razu kierując się ku usytuowanej 1035 metrów wyżej Passo Pordoi (26 km; kat. 1; 11,9 km; 6,7%, maks. 9%). Akcję po starcie zawiązali Joey Rosskopf (BMC Racing), Diego Rosa (Team Sky), Manuele Boaro (Bahrain-Merida) i Natnael Berhane (Dimension Data). Czwórka na pierwszej przełęczy musiała włożyć maksimum sił, aby utrzymać prowadzenie. Wysokie tempo pokonało Boaro, pozostali uciekinierzy zdobyli górską premię 48 sekund przed peletonem.

Na zjazdach czołowa grupa znacznie się powiększyła. Dojechali Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice), Tejay van Garderen (BMC Racing), Philip Deignan i Mikel Landa (Team Sky), Joe Dombrowski. Pierre Rolland i Davide Villella (Cannondale-Drapac), Ruben Plaza (Orica-Scott), Omar Fraile (Dimension Data), Jasper Stuyven i Mads Pedersen (Trek-Segafredo), Dario Cataldo (Astana), Andrey Amador i Winner Anacona (Movistar), Kanstantsin Siutsou (Bahrain-Merida) oraz Alexander Foliforov (Gazprom - Rusvelo).

Różnica zaczęła rosnąć, na drugiej przeszkodzie, Passo Valparola (57,2 km; kat. 2; 2200 m n.p.m.; 12,3 km; 6,4%, maks. 14%), zbliżając się do 3 minut. W topniejącym w oczach peletonie za narzucanie tempa zabrali się kolarze Bahrain-Merida i Orica-Scott, a starta zmalała do 1:45.

Ciekawe rzeczy zaczęły dziać się na Passo Gardena (85,3 km; kat. 2; 2121 m n.p.m.; 9,3 km; 6,4%, maks. 11%). Najpierw trudów podjazdu nie wytrzyma lider klasyfikacji młodzieżowej Bob Jungels (Quick-Step Floors), który spłynął z grupy lidera, a 3 kilometry przed górską premią Toma Dumoulina zaatakował Nairo Quintana (Movistar).

W pierwszej chwili rywale nie odpowiedzieli na ruch Kolumbijczyka, który dojechał do swoich pomocników Anacony i Amadora. W końcu ruszył Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida), przeskakując do grupy Quintany. Różowa koszulka zachowała zimną krew, w imponującym stylu odrabiając 24 sekundy straty tuż przed rozpoczęciem zjazdów.

Pozostającej z przodu czołówce, ograniczonej do Hirta, Landy, Rosy, Villelly, Dombrowskiego, van Garderena i Berhane pozostało 50 sekund. Za ich plecami nie było całkiem spokojnie, aktywnie poczynał sobie zwłaszcza Adam Yates (Orica-Scott).

Krótka, acz miejsca stroma przełęcz Pinei (108,8 km; kat. 3; 4,2 km; 6,3%, maks. 15%) nie zmieniła zasadniczo sytuacji. Z ucieczki wypadł Rosa, natomiast grupa lidera zbierała siły przed końcową wspinaczką na Pontives (133 km; kat. 1; 9,3 km; 6,8%, maks. 12%).

Na dojeździe do podjazdu 10 sekund nad pozostałymi uciekinierami zyskali Landa i van Garderen. Główną grupę prowadzili kolarze Movistar, przygotowując teren pod atak Quintany. 8 kilometrów przed metą grupa Hirta traciła do współpracującej na czele dwójki 34 sekundy, grupa lidera - 1:08.

Hirt przyspieszył, ruszając za dwójką, z tyłu czołówka wyścigu wydawała się bardziej zmachana niż ich gregario. Quintana w końcu wyskoczył, ale wszystko na co było stać Kolumbijczyka to zyskanie kilkudziesięciu metrów. Jego akcję zgasił Sébastien Reichenbach (FDJ).

Niespełna 5 kilometrów przed metą dla odmiany rywali postraszył Dumoulin, następnie nieco terenu zyskali Thibaut Pinot (FDJ) i Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale), za którymi ruszył Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin). Dumoulin niezainteresowany pościgiem, został z Quintaną i Nibalim.

Landa i van Garderen wjechali na ostatni kilometr, 19 sekund tracili w tym miejscu Hirt, Pinot i Pozzovivo. Dwójka nie dała się dogonić, a na finiszu Amerykanin łatwo ograł kolarza z Kraju Basków.

Wyniki 18. etapu Giro d'Italia 2017 (GT), Moena – Ortisei/St. Urlich (137 km):

  1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team             3:54:04
  2 Mikel Landa (Spa) Team Sky
  3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                00:08
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
  5 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                   00:11
  6 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    00:24
  7 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo             00:34
  8 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
  9 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:06
 10 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 11 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 12 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                           01:12
 13 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 14 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    01:48
 15 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 16 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     02:20
 17 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
 18 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   03:06
 19 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    03:55
 20 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 21 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida               04:28
 22 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 23 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                04:48
 24 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      05:06
 25 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 26 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin               05:44
 27 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     06:57
 28 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 29 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 30 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 31 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 07:40
 32 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 33 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    08:44
 34 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott
 35 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                 09:23
 36 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 10:16
 37 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                     14:18
 38 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb                      18:37
 39 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 40 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 41 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott                        18:48
 42 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 43 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 44 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 45 Jose Rojas (Spa) Movistar Team                         21:59
 46 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                    32:57
 47 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott
 48 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ
 49 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 50 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina
 51 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott
 52 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Sunweb
 53 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 54 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 55 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 56 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 57 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 58 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 60 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 61 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb
 62 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 63 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 64 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 65 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 66 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 67 Steve Morabito (Swi) FDJ
 68 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 69 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 70 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 71 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 72 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 73 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 74 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe
 75 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 76 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
 77 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
 78 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 79 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 80 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 81 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
 82 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo
 83 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe
 84 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina
 85 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 86 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 87 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 88 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 89 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 91 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 92 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo
 93 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors
 94 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
 95 Jose Herrada (Spa) Movistar Team
 96 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
 97 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
 98 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
 99 Igor Anton (Spa) Dimension Data
100 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
101 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac
102 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin
103 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott              33:09
104 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                 35:55
105 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina
106 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
107 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
108 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina
109 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
110 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
111 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
112 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
113 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina
114 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
115 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
116 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
117 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
118 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
119 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
120 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
121 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
122 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
123 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
124 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
125 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
126 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
127 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo
128 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
129 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
130 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
131 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
132 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
133 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
134 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
135 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
136 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
137 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
138 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
139 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
140 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
141 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
142 Svein Tuft (Can) Orica-Scott
143 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
144 Marcin Białobłocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
145 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
146 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
147 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
148 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina
149 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
150 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
151 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
152 Rudy Molard (Fra) FDJ
153 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
154 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
155 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
156 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
157 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
158 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo
159 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
160 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
161 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
162 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
163 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
164 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
165 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
DNF Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal

Punkty

  1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                  15 pkt
  2 Mikel Landa (Spa) Team Sky                                12
  3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                    9
  4 Diego Rosa (Ita) Team Sky                                  8
  5 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                         8
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                  7
  7 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                       6
  8 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                        5
  9 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 4
 10 Winner Anacona (Col) Movistar Team                         4
 11 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                       4
 12 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         3
 13 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                             2
 14 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         1
 15 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        1
 16 Philip Deignan (Irl) Team Sky                              1
 17 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                        -5
 18 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                       -5

sprint 1 - Canazei, 14 km

  1 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                        10 pkt
  2 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                       6
  3 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        3
  4 Diego Rosa (Ita) Team Sky                                  2
  5 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                         1

sprint 2 - La Villa/Stern, 71 km

  1 Diego Rosa (Ita) Team Sky                                 10 pkt
  2 Winner Anacona (Col) Movistar Team                         6
  3 Philip Deignan (Irl) Team Sky                              3
  4 Mikel Landa (Spa) Team Sky                                 2
  5 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        1

Górskie premie

Passo Pordoi, 26 km

  1 Diego Rosa (Ita) Team Sky                                 35 pkt
  2 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      18
  3 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                       12
  4 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                    9
  5 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                     6
  6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                   4
  7 Philip Deignan (Irl) Team Sky                              2
  8 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida                   1

Passo Valparola, 57 km

  1 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                          15 pkt
  2 Mikel Landa (Spa) Team Sky                                 8
  3 Diego Rosa (Ita) Team Sky                                  6
  4 Philip Deignan (Irl) Team Sky                              4
  5 Winner Anacona (Col) Movistar Team                         2
  6 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo                1

Passo Gardena/Grödnerjoch, 85 km

  1 Mikel Landa (Spa) Team Sky                                15 pkt
  2 Diego Rosa (Ita) Team Sky                                  8
  3 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                     6
  4 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                       4
  5 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                       2
  6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                   1

Passo di Pinei/Panidersattel, 108 km

  1 Mikel Landa (Spa) Team Sky                                 7 pkt
  2 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                     4
  3 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                       2
  4 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                   1

Pontives, 133 km

  1 Mikel Landa (Spa) Team Sky                                35 pkt
  2 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                  18
  3 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                      12
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                  9
  5 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                    6
  6 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                       4
  7 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         2
  8 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin                       1

Drużynowo

  1 Movistar Team                                       11:49:33
  2 Cannondale-Drapac                                      01:35
  3 AG2R La Mondiale                                       04:37
  4 Bahrain-Merida                                         05:53
  5 Katusha-Alpecin                                        17:35
  6 Team Sky                                               18:24
  7 Orica-Scott                                            21:23
  8 FDJ                                                    26:56
  9 Team LottoNl-Jumbo                                     33:07
 10 Bora-Hansgrohe                                         40:58
 11 BMC Racing Team                                        44:13
 12 Trek-Segafredo                                         44:47
 13 Team Sunweb                                            45:19
 14 CCC Sprandi Polkowice                                  58:44
 15 Astana Pro Team                                     01:00:21
 16 Quick-Step Floors                                   01:02:28
 17 Dimension Data                                      01:03:01
 18 UAE Team Emirates                                   01:05:30
 19 Gazprom – Rusvelo
 20 Lotto Soudal                                        01:09:35
 21 Wilier Triestina                                    01:34:28
 22 Bardiani CSF                                        01:37:26

Klasyfikacja generalna po 18. etapie:

  1 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                      80:00:48
  2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     00:31
  3 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   01:12
  4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                01:36
  5 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    01:58
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale              02:07
  7 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     03:17
  8 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo             05:48
  9 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                           07:06
 10 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    07:34
 11 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                 07:59
 12 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      11:16
 13 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     12:24
 14 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                    14:08
 15 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                      14:18
 16 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                   18:07
 17 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                        25:26
 18 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   30:27
 19 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    30:50
 20 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 36:49
 21 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team               39:45
 22 Mikel Landa (Spa) Team Sky                             40:46
 23 Stef Clement (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  42:42
 24 Winner Anacona (Col) Movistar Team                     47:05
 25 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                     51:27
 26 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates              01:00:58
 27 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac              01:03:08
 28 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                   01:03:22
 29 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors             01:07:04
 30 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb                   01:08:45
 31 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain-Merida            01:13:36
 32 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin            01:14:07
 33 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                 01:18:26
 34 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                 01:18:49
 35 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida              01:20:15
 36 Ruben Plaza (Spa) Orica-Scott                       01:23:00
 37 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data     01:25:11
 38 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                  01:25:26
 39 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac               01:27:49
 40 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              01:31:18
 41 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo         01:33:28
 42 Philip Deignan (Irl) Team Sky                       01:36:07
 43 Rudy Molard (Fra) FDJ                               01:37:35
 44 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                01:37:57
 45 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice         01:39:24
 46 Sebastian Henao (Col) Team Sky                      01:40:06
 47 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina           01:44:14
 48 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                01:46:29
 49 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors               01:52:20
 50 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                 01:52:50
 51 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale              01:53:00
 52 Igor Anton (Spa) Dimension Data                     01:56:53
 53 Steve Morabito (Swi) FDJ                            01:58:16
 54 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team             01:58:50
 55 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe                    01:59:19
 56 Diego Rosa (Ita) Team Sky                           02:00:28
 57 Jose Rojas (Spa) Movistar Team                      02:00:44
 58 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                02:01:33
 59 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale             02:01:39
 60 Jose Herrada (Spa) Movistar Team                    02:02:29
 61 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team              02:04:49
 62 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                     02:04:58
 63 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo               02:06:59
 64 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                02:07:13
 65 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates               02:08:41
 66 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott                     02:09:58
 67 Jesus Hernandez (Spa) Trek-Segafredo                02:10:24
 68 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                 02:13:11
 69 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac             02:18:35
 70 Georg Preidler (Aut) Team Sunweb                    02:21:31
 71 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida              02:23:14
 72 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac              02:23:26
 73 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                  02:29:27
 74 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice     02:30:45
 75 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                  02:32:58
 76 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         02:33:17
 77 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     02:33:39
 78 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                02:34:47
 79 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ                         02:34:52
 80 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo           02:35:04
 81 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                  02:36:32
 82 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                    02:40:55
 83 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac           02:43:06
 84 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale             02:46:05
 85 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac                 02:46:21
 86 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                   02:47:37
 87 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates               02:48:52
 88 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team             02:51:10
 89 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina                02:52:29
 90 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice           02:53:15
 91 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team               02:53:33
 92 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                  02:55:05
 93 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale             02:55:59
 94 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                 02:57:30
 95 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors              02:57:44
 96 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom &ndndash; Rusvelo     02:59:36
 97 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin                03:01:49
 98 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal                03:03:10
 99 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo      03:04:32
100 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina              03:09:05
101 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data              03:09:29
102 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                      03:10:22
103 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ                         03:13:15
104 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                 03:14:57
105 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                  03:15:53
106 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                        03:16:30
107 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice      03:16:37
108 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data           03:17:19
109 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe               03:19:57
110 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice             03:20:56
111 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              03:21:20
112 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   03:22:15
113 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo             03:22:40
114 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Team Sunweb             03:23:13
115 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               03:23:31
116 Ángel Vicioso (Spa) Katusha-Alpecin                 03:23:40
117 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                  03:23:50
118 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo                  03:24:37
119 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo              03:24:39
120 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                 03:24:54
121 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                    03:26:27
122 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice            03:27:26
123 Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott                   03:28:03
124 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina              03:30:01
125 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott           03:31:27
126 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe                      03:32:37
127 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                03:32:38
128 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors            03:33:16
129 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo            03:34:42
130 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo           03:34:59
131 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo                 03:35:10
132 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                03:36:00
133 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin          03:36:46
134 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                  03:37:25
135 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates               03:37:33
136 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team              03:37:35
137 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice         03:40:51
138 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  03:40:57
139 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina                 03:41:30
140 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal                   03:41:42
141 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                         03:42:53
142 Luka Mezgec (Slo) Orica-Scott                       03:42:59
143 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac             03:43:25
144 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                    03:45:40
145 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                  03:47:48
146 Svein Tuft (Can) Orica-Scott                        03:48:59
147 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo             03:51:27
148 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                 03:54:28
149 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                03:58:21
150 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates             04:03:17
151 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin                04:03:51
152 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – Rusvelo          04:04:40
153 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors         04:04:47
154 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                   04:05:59
155 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors           04:06:05
156 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                 04:06:29
157 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – Rusvelo              04:15:24
158 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 04:15:54
159 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                    04:20:17
160 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                      04:22:19
161 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                     04:28:12
162 Marcin Białobłocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice      04:30:48
163 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team            04:31:27
164 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina                04:33:52
165 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina               04:50:09

Klasyfikacja punktowa

  1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors                 325 pkt
  2 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                      192
  3 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         117
  4 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                    98
  5 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                 96
  6 Pavel Brutt (Rus) Gazprom – Rusvelo                       76
  7 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                    76
  8 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina                       70
  9 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                   70
 10 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      68
 11 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            67
 12 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        56
 13 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                       56
 14 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                      52
 15 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                   52
 16 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       52
 17 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors               50
 18 Mikel Landa (Spa) Team Sky                                48
 19 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                       46
 20 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice               42

Klasyfikacja górska

  1 Mikel Landa (Spa) Team Sky                               189 pkt
  2 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                  108
  3 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                         104
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        64
  5 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                    56
  6 Igor Anton (Spa) Dimension Data                           56
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            51
  8 Diego Rosa (Ita) Team Sky                                 49
  9 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                        46
 10 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                       46
 11 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                   41
 12 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data           34
 13 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                      30
 14 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                   27
 15 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                26
 16 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                 24
 17 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                      24
 18 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                  24
 19 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo                   23
 20 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                     23

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                        80:07:54
  2 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    00:28
  3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                 00:53
  4 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     05:18
  5 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 53:52
  6 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                59:58
  7 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              01:24:12
  8 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo         01:26:22
  9 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice         01:32:18
 10 Sebastian Henao (Col) Team Sky                      01:33:00
 11 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina           01:37:08
 12 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                 01:45:44
 13 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale              01:45:54
 14 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates               02:01:35
 15 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott                     02:02:52
 16 Felix Großschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice     02:23:39
 17 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale             02:38:59
 18 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac                 02:39:15
 19 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                   02:40:31
 20 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates               02:41:46
 21 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                  02:47:59
 22 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale             02:48:53
 23 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                 02:50:24
 24 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin                02:54:43
 25 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina              03:01:59
 26 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                  03:08:47
 27 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              03:14:14
 28 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                   03:15:09
 29 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Team Sunweb             03:16:07
 30 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors            03:26:10
 31 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates               03:30:27
 32 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  03:33:51
 33 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo             03:44:21
 34 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors           03:58:59
 35 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                 04:08:48
 36 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                     04:21:06

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                      240:20:15
  2 Bahrain-Merida                                         57:13
  3 Cannondale-Drapac                                      58:07
  4 AG2R La Mondiale                                       59:16
  5 FDJ                                                 01:24:30
  6 UAE Team Emirates                                   01:40:05
  7 Team Sky                                            01:58:22
  8 Team Sunweb                                         02:09:16
  9 Astana Pro Team                                     02:10:00
 10 Trek-Segafredo                                      02:11:56
 11 BMC Racing Team                                     02:13:06
 12 Team LottoNl-Jumbo                                  02:16:24
 13 Katusha-Alpecin                                     02:26:13
 14 Quick-Step Floors                                   02:34:36
 15 Orica-Scott                                         02:38:56
 16 Dimension Data                                      02:55:21
 17 Bora-Hansgrohe                                      03:10:43
 18 CCC Sprandi Polkowice                               03:15:46
 19 Lotto Soudal                                        03:50:30
 20 Wilier Triestina                                    06:17:00
 21 Gazprom – Rusvelo                                   06:30:33
 22 Bardiani CSF                                        09:30:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

  1. Guayaseal

    25 maja 2017, 17:32 o 17:32

    Mam takie brzydkie podejrzenie: wszystkim wydaje się, że Quintana walczy o zwycięstwo i codziennie wyczekują na TEN atak Quintany. A tak naprawdę Quintana i jego team wiedzą, że jest bez formy i tak obiektywnie powinien spaść daleko za podium. Zapowiedzi, jak to dziś/jutro będzie walczył z Dumoulinem, wysyłanie "przekaźników" itp mają za zadanie odwrócić uwagę i sprawić, żeby rywale też czekali - żeby nikt z nich nie pomyślał, że mógłby Quintanę bez trudu zaatakować i pokonać.

  2. fan

    25 maja 2017, 17:44 o 17:44

    Z dużej chmury.. Rozczarował mnie ten etap pod względem sportowym. Za mało walki. Nairo i Nibali próbowali ale nie dali rady. Jako że w tym wyścigu kibicuję Holendrowi cieszę się że dalej jest liderem bez strat do tej dwójki. Ciekawe czy Tom taki mocny czy rywale słabi. Jeszcze dwa etapy z górami. Czy pretendenci coś pokażą? Nairo jakiś taki bez formy.

  3. Tomek

    25 maja 2017, 18:00 o 18:00

    Brawo Janek. Bardzo dobry wyścig pomarańczowych.

    • MichalK

      25 maja 2017, 23:19 o 23:19

      Coś czuję, że Janek w przyszłym roku w zespole WorldTouru...

      • Tomek

        26 maja 2017, 05:07 o 05:07

        Pewnie tak. Tylko ,że w mocniejszym zespole będzie raczej pomocnikiem.

  4. as

    25 maja 2017, 18:02 o 18:02

    Gdyby nie przymusowa "toaleta" i osłabienie organizmu Toma, to już dziś byłby znany zwycięzca całego Giro. A tak pozostaje jeszcze jakaś nadzieja na walkę.

    Żeby się nie okazało, że Nairo jedzie kichę w Giro, a przez ten start będzie też w słabej formie na TdF i zostanie w tym sezonie z niczym.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: