Kategorie: CzytelniaRecenzje

Recenzja: Boys'n'Bikes

Recenzja albumu ze zdjęciami "Boys'n'bikes".

Bora, producent rewolucyjnych wyciągów kuchennych rodem z Niemiec, wszedł do kolarstwa kilka sezonów temu. Firma z każdym rokiem co raz bardziej angażowała się w sport i promowała swoje produkty z wykorzystaniem kolarzy i towarzyszących im kucharzy.

W tym roku Bora poczyniła kolejny krok i ich drużyna ściga się z licencją World Tour - w "kolarskiej Lidze Mistrzów".

Marketingowcom od wyciągów sama nazwa firmy na koszulkach noszonych przez Rafała Majkę i Petera Sagana jednak nie wystarczy. Całkiem sprawnie dbają o zwiększenie rozpoznawalności marki poprzez różne około kolarskie inicjatywy. Była już wielka kuchnia na kółkach (w tym roku jest nowa!), gotowanie z Hannah Grant, a w tym roku swoimi przepisami z fanami dzieli się sam Mistrz Świata.

Do tego wszystkiego firma postanowiła wydać album ze zdjęciami z zeszłego sezonu.

Kolarska fotografia, która towarzyszyła kolarstwu od samych początków i przez dekady była jedynym medium, które pozwalało zobaczyć kolarzy, w ostatnich latach powraca do łask. Któż z nas nie zna legendarnych ujęć Coppiego i Bartalego podających sobie wodę, Armstronga tnącego przez pole, Hinault mknącego po brukach czy Merckxa odbierającego puchary na mecie w San Remo. Obcowanie z kolarską fotografią wróciło ostatnio do łask, a ze środka wyrazu mającego jedynie zobrazować kolejny artykuł w gazecie, stała się na powrót sztuką.

Album "Boys'n'bikes" wpisuje się w tę filozofię. Na ponad 300 kredowych stronach znalazły się piękne i stylowe zdjęcia. Zabrakło co prawda najsłynniejszych i najlepszych fotografów, ale wybranych zdjęć powstydzić by się mógł naprawdę mało kto. Piękne krajobrazy z wijącym się peletonem, zmęczone twarze kolarskich gwiazd, świętowanie po zwycięstwach czy szczęśliwe twarze fanów - to wszystko w wielu odsłonach można oglądać w albumie. Uczciwie trzeba dodać, że zdjęcia pochodzą jedynie z wyścigów, w których startowała w poprzednim sezonie drużyna Bora-Argon18. Zabrakło więc zdjęć z Flandrii, Tour de Pologne czy Suisse albo Giro d'Italia. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że kolarze Bory wcale nie stanowią jednak bohaterów tego albumu. Bohaterem jest piękno kolarstwa.

Liczba stron: 319
Język: angielski, niemiecki, francuski
Wydawca: EDEL
Rok wydania: 2017
Format: okładka twarda

Książka została przekazana do recenzji przez wydawcę.

Jakub Zimoch

Share
Opublikowane przez
Jakub Zimoch

Recent Posts

DVV Verzekeringen Trofee 2019/20 #4: Fantastyczny Toon Aerts przerywa serię Van der Poela

Mistrz Belgii Toon Aerts wygrał w Ronse wyścig zaliczany do cyklu DVV Verzekeringen Trofee. (więcej…)

14 grudnia 2019, 16:55

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11

Torowy Puchar Świata 2019/20 #5. Urszula Łoś i Marlena Karwacka zwycięskie

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wygrały sprint drużynowy, w pierwszym dniu Torowego Pucharu Świata na obiekcie w australijskim Brisbane. (więcej…)

13 grudnia 2019, 13:15

Tejay van Garderen na głęboką wodę

Tejay van Garderen wciąż nie składa broni. Niespełniony amerykański talent w nowym sezonie chce zaatakować Giro d'Italia i z rozpędu…

13 grudnia 2019, 12:34

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52