Trasa Arctic Race of Norway 2017

W Oslo zaprezentowany został przebieg 5. edycji wyścigu Arctic Race of Norway (2.HC).

Czteroetapowe podbiegunowe wydarzenie rozpocznie 10 sierpnia odcinek prowadzący z wyspy Andørja. Peleton skieruje się na południe do Narviku, pokonując po drodze kilka wzniesień. Ostatnie, Skistua (2,3 km; 6,6%) znajdzie się zaledwie 6 kilometrów przed metą. W 2015 na tej samej końcówce triumfował Silvan Dillier.

Drugi etap zapowiada się na popis sprinterów, którzy zafiniszują na pasie startowym lotniska w Bardufoss. Zapowiadaną dodatkową atrakcją tego dnia ma stać się popis lotniczy norweskich sił zbrojnych, które współpracują z wyścigiem.

Górska końcówka czeka kolarzy na przedostatnim odcinku. Finał w Finnvikdalen o długości 4 kilometrów i średnim nachyleniu 5,5% nie jest jednak specjalnie wymagający, walka rozgorzeje w tym miejscu o pojedyncze sekundy.

Zakończenie rywalizacji nastąpi w Tromsø, leżącym za kołem podbiegunowym. Na okrężnej trasie wyrosną Prestvannet (1,2 km; 7,5%) i Rostbanken (1,1 km; 7,5%), pokonywane odpowiednio cztery i trzy razy.

Trasa Arctic Race of Norway 2017:

10 sierpnia - etap 1: Engenes (Andørja) – Narvik (156,5 km)

11 sierpnia - etap 2: Sjøvegan – Bardufoss (177,5 km)

12 sierpnia - etap 3: Lyngseidet (Lyngen Alps) – Finnvikdalen (Tromsø) (185,5 km)

13 sierpnia - etap 4: Tromsø – Tromsø (160,5 km)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: