Tatiana Guderzo w Lensworld-Kuota

Włoszka Tatiana Guderzo podpisała kontrakt z belgijskim zespołem Lensworld-Kuota.

Grupa obecnie występująca pod szyldem Lensworld-Zannata poinformowała o pozyskaniu doświadczonej zawodniczki na sezon 2017.

Guderzo, która ostatnie dwa sezony spędziła w norweskiej grupie Hitec Products, wzmocni frakcję włoską ekipy z Belgii. Ta pod swoje skrzydła wzięła także Annalisę Cucinottę (dotychczas Ale Cipollini) i prolongowała umowy z Marią Giulią Confalonieri i Alice Marią Arzuffi.

32-latka na koncie ma mistrzostwo świata w wyścigu ze startu wspólnego (2009), brązowa medalistka olimpijska z Pekinu (2008), a także aktualna mistrzyni Europy w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Dobrze spisuje się w wyścigach etapowych - od 2006 roku regularnie melduje się w czołówce Giro Rosa, w 2013 roku zajmując 2. miejsce, a w 2010 - trzecie.

W sezonie 2016 obok mistrzostwa Europy na torze Guderzo zapisała na koncie 6. miejsce w Giro Rosa i Boels Rental Hill Classic.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: