Skład CCC Sprandi Polkowice na sezon 2017

Zespół CCC Sprandi Polkowice zamknął skład na sezon 2017.

Polska grupa Professional Continental poinformowała o podpisaniu kontraktu z Frantiskiem Sisrem. 23-latek jest ostatnim zawodnikiem, który dołączy do grupy Piotra Wadeckiego przed sezonem 2017.

Czech ostatni rok spędził w grupie Klein Constantia, młodzieżowym zapleczu Etixx-Quick Step, w worldtourowej ekipie odbywając staż jesienią 2016 roku. Sisr w młodzieżowych wyścigach dobrze radził sobie na finiszach z mniejszych grupek, notując sporo wysokich miejsc na etapach wyścigów kategorii 2.2, a także wygrywając etap East Bohemia Tour i Tour de Bretagne i kończąc zmagania we francuskim wyścigu na drugiem miejscu.

Zespół z Polkowic przed sezonem 2017 wzmocnił się także pozyskaniem Marcina Białobłockiego (z ONE Pro Cycling), Czecha Michala Schlegla oraz Słoweńca Jana Tratnika (z Amplatz BMC).

Kariery zakończyli za to Sylwester Szmyd i Tomasz Kiendyś, do Wibatechu Żory przenosi się Grzegorz Stępniak, a do Movistar Team Victor de la Parte. W składzie nie znaleźli się natomiast Eryk Latoń, Josef Cerny, Adrian Honkisz, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak i Davide Rebellin.

Grupa CCC Sprandi Polkowice w przyszłym roku liczyła będzie 21 zawodników, czyli o sześciu mniej niż w sezonie 2016. Polska formacja w wyścigach etapowych liczyć będzie mogła na Jana Tratnika i Jana Hirta, natomiast mocnymi kartami na zarówno etapówki, jak i klasyki powinni być Maciej Paterski i Włoch Simone Ponzi.

W polkowickiej grupie na poziomie drugiej dywizji ściganie w kategorii młodzieżowej z większymi imprezami łączą też szóstka orlików - Michał Paluta, Patryk Stosz, Alan Banaszek, Piotr Brożyna, Kamil Małecki i Jakub Kaczmarek.

CCC Sprandi Polkowice na sezon 2017: Adrian Kurek, Branislau Samoilau, Kamil Małecki, Jakub Kaczmarek, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Mateusz Taciak, Michał Paluta, Nikolay Mihaylov, Patryk Stosz, Piotr Brożyna, Alan Banaszek, Marcin Białobłocki, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek, Michal Schlegel, Simone Ponzi, Jan Tratnik i Frantisek Sisr.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: