Koniec zespołu Lensworld-Kuota

Belgijska drużyna Lensworld-Kuota niespodziewanie zakończyła działalność. Powodem jest wycofanie się głównego sponsora - firmy Lensworld.

Belgijska grupa zrzeszająca głównie zawodniczki z Włoch i Belgii poinformowała o zakończeniu działalności w oficjalnym komunikacie. Powodem jest zmiana planów sponsora - firmę Lensworld, która grupę wspierała przez pięć sezonów, przejęła firma LensOnline - a przyjęty w nowym układzie budżet nie uwzględnił sponsorowania ekipy kolarskiej.

Bez wsparcia Lensworldu nie jest możliwa praca na profesjonalnym poziomie. Wciąż mamy nadzieję [na uratowanie zespołu], ale największą przeszkodą jest brak czasu - nie mogę prosić by zawodniczki czekały do samego końca

- powiedział manager zespołu Heidi Van De Vijver.

W niebieskich koszulkach zespołu z Belgii ścigało się 12 zawodniczek, w tym Tatiana Guderzo, zwyciężczyni tegorocznego Giro dell'Emilia. Do ekipy w roku 2018 dołączyć miała Anna Plichta (WM3 Pro Cycling), co, zważywszy na sytuację zespołu, nie nastąpi.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: