Holender Wout Poels (Team Sky) zwyciężył w szóstym dniu Tour of Britain. Nowym liderem wyścigu został Stephen Cummings (Dimension Data).
Kolarz brytyjskiej ekipy po ataku w końcówce finałowej wspinaczki o długości 5,4 km i średnim nachyleniu 6% pokonał Australijczyka Rohana Dennisa (BMC) oraz swojego rodaka Toma Dumoulina (Giant-Alpecin).
W ucieczce dnia na królewskim odcinku brytyjskiego Touru znaleźli się Jasper Bovenhuis (An Post – Chainreaction), Miguel Benito Diez (Caja Rural-Seguros RGA), Tom Stewart (Madison Genesis) oraz Giovanni Visconti (Movistar Team).
Czwórka uzyskała cztery minuty przewagi i solidarnie współpracowała, dzieląc się punktami na lotnych i górskich premiach. Cała akcja nigdy nie zagroziła grupom planującym atak w końcówce – kolarze ekipy Sky pracowali mocno na czele peletonu, poskramiając najpierw Stewarta i Bovenhuisa, a następnie, na 10 kilometrów przed metą, samotnie atakującego Viscontiego.
Finałową wspinaczkę mocno rozpoczęli kolarze Bardini-CSF i Wanty-Groupe Gobert. Skoki próbował kontrolować Tony Martin (Etixx-Quick Step), samotnie narzucać tempo na rzecz lidera wyścigu – Julien Vermote’a. Skoki kolarzy grup drugiej dywizji szybko się skończyły, a do ataku zerwali się najpierw Rohan Dennis (BMC), a potem Tom Dumoulin (Giant-Alpecin).
3,5 kilometra przed metą Dennis zawiadywał grupką z Dumoulinem, Woutem Poelsem (Team Sky) i Gorką Izagirre (Movistar Team). Czwórka zyskiwała, z grupy goniącej spływać za to zaczął Vermote. Przeskoczyć próbował Stephen Cummings (Dimension Data), ciągnąc za sobą większą grupkę.
Brytyjczyk zdołał dojechać do czołówki, ale kolejny atak Dennisa znów okroił czołówkę do trzech kolarzy. Dłużej nie czekał Poels – Holender zobaczył powoli zbliżających się następnych kolarzy i na 1500 metrów przed metą wrzucił wyższy bieg. Rywale nie znaleźli odpowiedzi, a zawodnik grupy Sky samotnie triumfował wśród tłumnie zgromadzonych na podjeździe Haytor kibiców.
1 Wouter Poels (Ned) Team Sky 3:56:15
2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 00:07
3 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 00:08
4 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 00:12
5 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert 00:17
6 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
7 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
8 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 00:21
9 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis 00:31
10 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
11 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
12 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
13 Tao Geoghegan Hart (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii 00:35
14 Ben Swift (GBr) Team Sky 00:38
15 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS
16 Robert Power (Aus) Orica-BikeExchange 00:47
17 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling 01:10
18 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange 01:17
19 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 01:27
20 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step 01:33
21 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 01:41
22 Steven Lampier (GBr) JLT Condor 01:43
23 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 01:52
24 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
25 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert 01:55
26 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS 01:57
27 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step 02:33
28 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
29 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 02:52
30 Russell Downing (GBr) JLT Condor 03:26
31 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac
32 Edmund Bradbury (GBr) NFTO 03:32
33 Javier Moreno (Spa) Movistar Team 03:33
34 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
35 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert 04:10
36 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 04:26
37 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 04:31
38 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Drapac 05:49
39 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
40 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team 06:12
41 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
42 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
43 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
44 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
45 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 07:43
46 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert 07:49
47 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 07:59
48 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step 08:07
49 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 08:47
50 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky
51 Ian Stannard (GBr) Team Sky
52 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
53 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis
54 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis
55 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
56 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction 10:51
57 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 16:06
58 Hayden Mccormick (NZl) ONE Pro Cycling
59 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange
60 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
61 Gabriel Cullaigh (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
62 Daniel Mclay (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
63 Mark Stewart (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
64 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
65 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
66 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction
67 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 16:25
68 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 17:39
69 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
70 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
71 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac
72 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
73 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
74 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
75 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
76 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
77 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team 17:48
78 Oliver Wood (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii 24:24
79 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
80 Mathew Cronshaw (GBr) Madison Genesis
81 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
82 Adam Blythe (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
83 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
84 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS
85 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
86 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
87 Robert Partridge (GBr) NFTO
88 Liam Stones (GBr) NFTO
89 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
90 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
91 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
92 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling
93 Jonathan Dibben (GBr) Team WIGGINS
94 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
95 Christopher Latham (GBr) Team WIGGINS
96 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction
97 Elia Viviani (Ita) Team Sky
98 Oliver Ket-Spark (Aus) An Post-Chainreaction
99 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
100 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction
101 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
102 Taylor Karl Gunman (NZl) Madison Genesis
103 Jonathan Mcevoy (GBr) NFTO
104 Michael Hepburn (Aus) Orica-BikeExchange
105 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction
106 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
107 Alexander Edmonson (Aus) OBE
108 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
109 Ian Bibby (GBr) NFTO
110 Dale Appleby (GBr) NFTO
111 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS
112 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
113 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
114 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac
115 Conor Dunne (Irl) JLT Condor
116 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
117 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
1 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 27:04:11
2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 00:49
3 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 00:51
4 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 00:53
5 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 00:57
6 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert 00:58
7 Nicolas Roche (Irl) Team Sky 01:06
8 Ben Swift (GBr) Team Sky 01:14
9 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 01:20
10 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert 01:24
11 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step 01:25
12 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step 02:10
13 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS 03:11
14 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis 04:34
15 Tao Geoghegan Hart (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii 04:51
16 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling 05:24
17 Steven Lampier (GBr) JLT Condor 05:59
18 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 06:05
19 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 06:28
20 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS 06:33
21 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 06:39
22 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team 06:48
23 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac 07:40
24 Edmund Bradbury (GBr) NFTO 07:50
25 Russell Downing (GBr) JLT Condor 08:30
26 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 08:50
27 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert 09:43
28 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 09:46
29 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Drapac 09:55
30 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin 10:50
31 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 11:41
32 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team 11:57
33 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert 12:03
34 Wouter Poels (Ned) Team Sky 13:03
35 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis 13:15
36 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo 14:22
37 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin 14:40
38 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction 15:55
39 Javier Moreno (Spa) Movistar Team 16:37
40 Alistair Slater (GBr) JLT Condor 16:45
41 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 16:53
42 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange 17:35
43 Robert Power (Aus) Orica-BikeExchange 20:08
44 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 22:37
45 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 22:43
46 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 23:02
47 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 23:20
48 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling 23:37
49 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step 24:56
50 James Shaw (GBr) Lotto Soudal 25:09
51 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 25:59
52 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step 27:01
53 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team 27:20
54 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 28:22
55 Ian Bibby (GBr) NFTO 28:46
56 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac 28:58
57 Daniel Mclay (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii 29:07
58 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert 29:19
59 Mark Stewart (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii 29:21
60 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 29:28
61 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis 29:49
62 Ian Stannard (GBr) Team Sky 29:55
63 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction 30:58
64 Gabriel Cullaigh (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii 31:05
65 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling 31:21
66 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 31:24
67 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 32:08
68 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 32:13
69 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 34:29
70 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team 34:47
71 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 37:00
72 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 37:25
73 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 38:02
74 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
75 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 38:54
76 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 39:10
77 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 40:16
78 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 40:32
79 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 40:54
80 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange 42:45
81 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 43:14
82 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert 43:41
83 Jonathan Dibben (GBr) Team WIGGINS 44:03
84 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 44:39
85 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 44:42
86 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 46:30
87 Thomas Moses (GBr) JLT Condor 46:33
88 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo 48:06
89 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step 48:38
90 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac 50:30
91 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 50:32
92 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 50:48
93 Hayden Mccormick (NZl) ONE Pro Cycling 51:11
94 Adam Blythe (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii 51:16
95 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 51:44
96 Jonathan Mcevoy (GBr) NFTO 52:59
97 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 53:51
98 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo 54:41
99 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction 54:56
100 Robert Partridge (GBr) NFTO 55:20
Etap prawdy Tour of Türkiye dla Franka van den Broeka. W Garcii triumf Mirre Knaven. Wiadomości i wyniki z piątku,…
Brandon McNulty (UAE Team Emirates) wygrał trzeci etap Tour de Romandie, jazdę indywidualną na czas.
Górskie trasy rowerowe wcale nie są tak dużym wyzwaniem, jak wiele osób sądzi.
Szef UAE Team Emirates potwierdza cele Tadeja Pogacara. Lund znowu najlepszy w Turcji. Wiadomości i wyniki z 25 kwietnia.
Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) zdobył po podjeździe do Les Marécottes drugi etap Tour de Romandie i objął prowadzenie w wyścigu.
Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…