Schaal Sels 2016

Mistrz świata w przełajach Wout Van Aert (Crelan-Vastgoedservice) wygrał 91. edycję belgijskiego wyścigu wokół Merksem.

Belgijski młodzieniec na mecie wyprzedził o 15 sekund grupę przyprowadzoną przez Timothy Duponta (Veranda's Willems) i Stijna Steelsa (Topsport Vlaanderen).

Widowiskowa trasa prowadziła licznymi odcinkami szutrowymi, utwardzanymi i pokrytymi brukiem.

Wyniki Schaal Sels 2016 (1.1), Merksem – Merksem (194,7 km):

  1 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice                4:51:20
  2 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team         00:15
  3 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  4 Baptiste Plackaert (Bel) Wallonie Bruxelles
  5 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  6 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  7 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:18
  8 Joeri Stallaert (Bel) Cibel-Cebon                           01:56
  9 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join-S                 01:57
 10 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protec    02:04
 11 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Cycling Team         05:55
 12 Mihkel Räim (Est) Cycling Academy Team Elites
 13 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec Tkh
 14 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                05:59
 15 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice                   06:12
 16 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 17 Gorik Gardeyn (Bel) Superano Ham - Isorex
 18 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 19 Nicolas Vereecken (Bel) An Post - Chain Reaction
 20 Fraser Gough (NZl) Avanti Isowhey Sport Elites
 21 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 22 Lawrence Naesen (Bel) Cibel-Cebon
 23 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join-S
 24 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 25 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
 26 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 27 Laurent Evrard (Bel) Team 3M
 28 Thomas Joseph (Bel) Marlux-Napoleon Games Cycling Team
 29 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group
 30 Alexander Geuens (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 31 Tijmen Eising (Ned) Metec Tkh
 32 Michael Thompson (GBr) Team Wiggins Elites
 33 Michiel Dieleman (Bel) Cibel-Cebon
 34 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 35 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 36 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 37 Robert Partridge (GBr) Nfto Elites                          06:19
 38 Martin Mortensen (Den) One Pro Cycling                      06:21
 39 Marcel . Meisen (Ger) Team Kuota-Lotto
 40 Julien Van Den Brande (Bel) Veranclassic-Ago                06:24
 41 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice                    06:40
 42 Laurens Sweeck (Bel) Era - Murprotec
 43 Kelly Jake (GBr) Team Wiggins Elites                        07:08
 44 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert              07:21
 45 Frederique Robert (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 46 Dale Appleby (GBr) Nfto Elites

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: