Tour de Rybnik 2016: zwycięstwo Kamila Zielińskiego

9. edycję Tour de Rybnik wygrał Kamil Zieliński (Domin Sport), który oprócz klasyfikacji generalnej zdobył również nagrodę premii specjalnej ku czci Karola Łukoszka.

Na mecie za Kamilem pojawili się kolarze klubu Verva Activejet Kamil Gradek oraz Paweł Franczak.

Na starcie stanęło łącznie ponad 220 zawodników w poszczególnych kategoriach. Już przed godziną 7 do biura zawodów zaczęli zgłaszać się pierwsi kolarze, aby odebrać numery startowe. Tegoroczna nowa trasa wiodąca przez sceniczne i malownicze tereny gmin Lyski oraz Gaszowice przyciągnęła do Lysek rekordową liczbę kolarzy amatorów. Na linii startu pojawiło się 186 kolarzy. Około godziny 9.30 wystartował wyścig 1 Orlik&Elita, a 15 minut później na trasie pojawili się kolarze rywalizujący w kategoriach Masters.

Wyścig główny rozpoczął się punktualnie o godzinie 11.30. Na starcie stanęło 38 kolarzy zawodowców. Zawodnicy mieli do pokonania ponad 100 kilometrów. Z rywalizacji wycofało się 18 cyklistów. Wśród pozostałych na trasie zawiązała się 5 osobowa ucieczka. I to między nimi rozegrała się walka o zwycięstwo. W samej końcówce Kamil Zieliński został z Kamilem Gradkiem, którego pewnie pokonał na finiszu, następnie na mecie zameldowała się pozostała trójka z ucieczki: Paweł Franczak, Mateusz Komar i Piotr Jaromin.

Kiedy na trasie w Lyskach rywalizowali kolarze PZKol, w Rybniku na terenie parku tematycznego odbywał się wyścig dla najmłodszych miłośników rowerów. Już po raz drugi na kampusie odbył się Mini Tour, w którym wystartowało 85 dzieci. Młodzi kolarze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Do trasy, która była w ubiegłym roku, współorganizator Wojciech Muś dodał również nowy odcinek - citytrail. Na tym odcinku ścigały się starsze kategorie wiekowe.

Wyniki ze wszystkich wyścigów dostępne na stronie Tour de Rybnik: http://www.tourderybnik.pl/wyniki/

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: