Po Ziemi Łódzkiej 2016: 3. etap dla Filipa Maciejuka

Filip Maciejuk z K.S. Pogoń Mostostal Puławy został zwycięzcą 3. etapu Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej”. Nowym liderem został Czech Vojtech Sedlacek z grupy Bohemia Regional Team.

Kolarze w piątek ścigali się po liczącym 98,5 kilometra etapie „Po powiecie łaskim”. Start i metę etapu zlokalizowano na Placu11 Listopada w Łasku, a trasa wyścigu prowadziła również przez teren Gminy Buczek i Gminy Sędziejowice. Do mety dojechało w sumie 86 zawodników, z których najszybszy był Filip Maciejuk z K.S. Pogoń Mostostal Puławy. Drugie miejsce zajął Dominik Drdek z Bohemia Regional Team, a trzecie Leon Heinschke z RSC Cottbus II.

Na łaskim etapie rozegrane zostały również rywalizacje dodatkowe o premię specjalną Małgorzaty Mysur, którą wygrał Mikita Kharlanu z Białorusi oraz Memoriał Piotra Bukszyńskiego i Kamili Niemier, którego zwycięzcą został Szymon Krawczyk z SMS Toruń.

W klasyfikacji generalnej nastąpiła zmiana lidera. Po trzech etapach został nim Vojtech Sedlacek z Czech. On też został liderem w klasyfikacji siedemnastolatków. Dotychczasowy lidera, Dzmitry Nazaranka dojechał na metę na 24. pozycji. W klasyfikacji punktowej - czerwona koszulka - prowadzi Filip Maciejuk z Pogoni Puławy. W klasyfikacji aktywnych natomiast Szymon Krawczyk z SMS Toruń.

W sobotę rozegrany zostanie ostatni etap. Start rywalizacji „Dookoła Buczku” zaplanowano na godzinę 12.00.

KOMPLET WYNIKÓW

inf. prasowa

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Dokąd wybiera się Bob Jungels, co z bliźniakami Yates?

Patrick Lefevere jest bliski zatrzymania na przyszły sezon wszystkich swoich obecnych kolarzy. Szef Deceuninck-Quick Step w tej sprawie wciąż nie…

6 lipca 2020, 12:04

Rafał Majka: "nie ma na co czekać"

Rafał Majka przed sobą ma krótki i intensywny sezon, którego kulminacją będzie październikowe Giro d'Italia.

6 lipca 2020, 09:50

Rebelia w szeregach CPA, kolarze chcą zmian w związku zawodowym

Szeroka koalicja chce zmian w Związku Kolarzy Zawodowych (CPA).

6 lipca 2020, 08:19

Movistar także zatroszczy się o klimat

Ekipa Movistar poinformowała, że jest w trakcie wdrażania planu przejścia na odnawialne źródła energii i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

5 lipca 2020, 18:31

Kalendarz Przełajowego Pucharu Świata 2020/2021

Jedenaście odsłon, pięć krajów. Przełajowy Puchar Świata ma nowy kalendarz, zmodyfikowany w obliczu ograniczeń w organizacji masowych w dobie pandemii.

5 lipca 2020, 14:24

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40