Po Ziemi Łódzkiej 2016: 3. etap dla Filipa Maciejuka

Filip Maciejuk z K.S. Pogoń Mostostal Puławy został zwycięzcą 3. etapu Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej”. Nowym liderem został Czech Vojtech Sedlacek z grupy Bohemia Regional Team.

Kolarze w piątek ścigali się po liczącym 98,5 kilometra etapie „Po powiecie łaskim”. Start i metę etapu zlokalizowano na Placu11 Listopada w Łasku, a trasa wyścigu prowadziła również przez teren Gminy Buczek i Gminy Sędziejowice. Do mety dojechało w sumie 86 zawodników, z których najszybszy był Filip Maciejuk z K.S. Pogoń Mostostal Puławy. Drugie miejsce zajął Dominik Drdek z Bohemia Regional Team, a trzecie Leon Heinschke z RSC Cottbus II.

Na łaskim etapie rozegrane zostały również rywalizacje dodatkowe o premię specjalną Małgorzaty Mysur, którą wygrał Mikita Kharlanu z Białorusi oraz Memoriał Piotra Bukszyńskiego i Kamili Niemier, którego zwycięzcą został Szymon Krawczyk z SMS Toruń.

W klasyfikacji generalnej nastąpiła zmiana lidera. Po trzech etapach został nim Vojtech Sedlacek z Czech. On też został liderem w klasyfikacji siedemnastolatków. Dotychczasowy lidera, Dzmitry Nazaranka dojechał na metę na 24. pozycji. W klasyfikacji punktowej - czerwona koszulka - prowadzi Filip Maciejuk z Pogoni Puławy. W klasyfikacji aktywnych natomiast Szymon Krawczyk z SMS Toruń.

W sobotę rozegrany zostanie ostatni etap. Start rywalizacji „Dookoła Buczku” zaplanowano na godzinę 12.00.

KOMPLET WYNIKÓW

inf. prasowa

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Share
Opublikowane przez
TomAsz

Recent Posts

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52

Paszport Goncalvesa szlabanem dla Caja Rural Seguros-RGA

Portugalczyk Domingos Goncalves został tymczasowo zawieszony w związku z nieregularnymi parametrami w jego paszporcie biologicznym. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:20

Mitchelton-Scott już w WorldTourze

Australijska formacja Mitchelton-Scott została zarejestrowana jako ekipa WorldTour oraz Women's WorldTour, podała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). (więcej…)

13 grudnia 2019, 07:20

Trasa Tirreno-Adriatico 2020

Przyszłoroczny wyścig Tirreno-Adriatico odkrył swe karty. 55. wydanie włoskiej tygodniówki ponownie poprowadzi z Lido di Camaiore do San Benedetto del…

12 grudnia 2019, 13:14

Tęczowa koszulka na Tour de France

Mistrz świata Mads Pedersen zadebiutuje w Tour de France, poinformował zespół Trek-Segrafedo. (więcej…)

12 grudnia 2019, 13:11

Sagan wraca na Omloop, Nibali rozpocznie w Algarve

Peter Sagan (Bora-hansgrohe), po dwuletniej przerwie, ponownie wystartuje w Omloop Het Nieuwsblad, informuje organizator wyścigu. (więcej…)

12 grudnia 2019, 11:25