Po Ziemi Łódzkiej 2016: 3. etap dla Filipa Maciejuka

Filip Maciejuk z K.S. Pogoń Mostostal Puławy został zwycięzcą 3. etapu Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej”. Nowym liderem został Czech Vojtech Sedlacek z grupy Bohemia Regional Team.

Kolarze w piątek ścigali się po liczącym 98,5 kilometra etapie „Po powiecie łaskim”. Start i metę etapu zlokalizowano na Placu11 Listopada w Łasku, a trasa wyścigu prowadziła również przez teren Gminy Buczek i Gminy Sędziejowice. Do mety dojechało w sumie 86 zawodników, z których najszybszy był Filip Maciejuk z K.S. Pogoń Mostostal Puławy. Drugie miejsce zajął Dominik Drdek z Bohemia Regional Team, a trzecie Leon Heinschke z RSC Cottbus II.

Na łaskim etapie rozegrane zostały również rywalizacje dodatkowe o premię specjalną Małgorzaty Mysur, którą wygrał Mikita Kharlanu z Białorusi oraz Memoriał Piotra Bukszyńskiego i Kamili Niemier, którego zwycięzcą został Szymon Krawczyk z SMS Toruń.

W klasyfikacji generalnej nastąpiła zmiana lidera. Po trzech etapach został nim Vojtech Sedlacek z Czech. On też został liderem w klasyfikacji siedemnastolatków. Dotychczasowy lidera, Dzmitry Nazaranka dojechał na metę na 24. pozycji. W klasyfikacji punktowej – czerwona koszulka – prowadzi Filip Maciejuk z Pogoni Puławy. W klasyfikacji aktywnych natomiast Szymon Krawczyk z SMS Toruń.

W sobotę rozegrany zostanie ostatni etap. Start rywalizacji „Dookoła Buczku” zaplanowano na godzinę 12.00.