Jonathan Milan wygrał w liguryjskim miasteczku Andora czwarty etap wyścigu Giro d’Italia.
Włoch z Lidl Trek długim finiszem pewnie pokonał Kadena Grovesa (Alpecin-Deceuninck). Trzecie miejsce zajął Phil Bauhaus (Bahrain Victorious).
Na 16. miejscu uplasował się Stanisław Aniołkowski (Cofidis).
Liderem wyścigu pozostał Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates).
Czwartego dnia kolarze przejechali 190 kilometrów, finiszując w liguryjskiej Andorze. Teren do górskiej premii Colle del Melogno (88 km; 7,5 km; 4,8%, maks. 9%, kat. 3) utrzymywał tendencję wznoszącą, a po zjeździe nad morskie wybrzeże ostatnie 60 kilometrów było płaskie, prowadząc trasą znaną z Mediolan-San Remo. Wyjątek stanowiło wzniesienie Capo Mele (1,5 km; 5,1%), które rozpoczynało się 4,3 kilometra przed metą.
Początkowo padał przelotny, chwilami rzęsisty deszcz, po dotarciu na wybrzeże rozpogodziło się.
Dzień przywitał nas informacją o rezygnacji Brama Weltena (Team dsm-firmenich PostNL). Holender miał podwyższoną temperaturę i kaszel, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Natomiast już w trakcie rywalizacjji wycofał się poobijany Norweg Torstein Traeen (Bahrain Victorious).
W przeciwieństwie do etapu wczorajszego, tym razem nie musieliśmy z nadzieją wypatrywać chętnych do ucieczki. Zaraz po starcie ostrym oderwali się: Stefan De Bod (EF Education-EasyPost), Lilian Calmejane (Intermarche-Wanty) oraz Francisco Munoz (Team Polti Kometa). Do trójki dosyć niespodziewanie dołączył także Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), który jednak po konsultacji z dyrektorami wrócił do peletonu. W tym czasie przewaga pozostałych na czele harcowników urosła powyżej pięciu minut.
Tempo dużej grupy było spokojne, aż do lotnej premii w Calizzano, 110 kilometrów przed metą. Tam zaciętą walkę o punkty stoczyli ze sobą sprinterzy, a szarpiący się Kaden Groves wyprzedził Tima Merliera w “cyklamenie”. Wspinaczka Colle del Melogno podmęczyła nogi szybkich kolarzy, głównie za sprawą pracy Jana Tratnika (Team Visma | Lease a Bike). Największe problemy miał Fabio Jakobsen (Team dsm-firmenich PostNL), który z pomocą kolegów musiał gonić paczkę na zjeździe.
Premię Intergiro w Altare, 73,5 kilometra przed metą, wygrał aktywny Munoz, zgarniając na jutro zielony numer.
65 kilometrów przed metą w peletonie doszło do dużej kraksy. Kilku zawodników zaliczyło bliższe spotkanie z mokrym asfaltem. W miarę szybko pozbierali się Ben O’Connor (Decathlon AG2R La Mondiale) oraz Einer Rubio (Movistar Team). Najbardziej poszkodowany był Biniam Girmay (Intermarche-Wanty), który skarżył się medykom na ból biodra. Erytrejczyk po dłuższej chwili wsiadł na rower… ale pechowo zaliczył kolejny upadek, po czym definitywnie opuścił kolumnę wyścigu. Sensu dalszego uciekania nie widział już Calmejane. Francuz opuścił kolegów z odjazdu.
W tym czasie duża grupa podzieliła się na trzy części. Cały ten czas mocno pracowali kolarze Visma | Lease a Bike, liczący na finisz Olava Kooija. Po sekundę na lotnej premii w Savonie schylił się jadący w białej koszulce Cian Uijtdebroeks. Przeciąganie liny trwało kilkanaście kilometrów, zakończyło się ono z korzyścią dla goniących. Z przodu De Bod i Munoz zgodnie współpracowali, utrzymując dwie minuty przewagi.
Po wyjeździe na liguryjskie wybrzeże poprawiła się pogoda, ponownie zaświeciło słońce, mogliśmy poczuć klimat Mediolan-Sanremo. Przygoda dzielnej dwójki zakończyła się 4,5 kilometra przed metą. U podnóża Capo Mele odskoczył Ganna. Włoch wyrobił sobie około 10 sekund przewagi, ale peleton po chwili chaosu dosyć szybko zorganizował szyki.
Na ostatnim kilometrze najlepszą pozycję wywalczył pociąg Lidl-Trek. Ramię w ramię próbowali z nimi walczyć zawodnicy Vismy. Niemal w tym samym momencie długi finisz rozpoczęli Milan z Kooijem, ale to Włoch w tej parze był silniejszy. Cały sprint szedł równym tempem, w charakterystycznym dla siebie stylu, sięgając po pewne zwycięstwo na kresce.
Wyniki 4. etapu Giro d'Italia 2024 (2.UWT), Acqui Terme – Andora (190 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jonathan Milan | Lidl-Trek | 4:16:03 |
2. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | |
3. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | |
4. | Olav Kooij | Team Visma | Lease a Bike | |
5. | Tim Merlier | Soudal Quick-Step | |
6. | Davide Ballerini | Astana Qazaqstan Team | |
7. | Fernando Gaviria | Movistar Team | |
8. | Enrico Zanoncello | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | |
9. | Madis Mihkels | Intermarche-Wanty | |
10. | Giovanni Lonardi | Team Polti Kometa | |
11. | Laurence Pithie | Groupama-FDJ | |
12. | Caleb Ewan | Team Jayco AlUla | |
13. | Alberto Dainese | Tudor Pro Cycling Team | |
14. | Hugo Hofstetter | Israel-Premier Tech | |
15. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
16. | Stanisław Aniołkowski | Cofidis | |
17. | Andrea Vendrame | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
18. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | |
19. | Luke Lamperti | Soudal Quick-Step | |
20. | Donavan Grondin | Arkea-B&B Hotels | |
21. | Filippo Fiorelli | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | |
22. | Fabio Jakobsen | Team dsm-firmenich PostNL | |
23. | Max Kanter | Astana Qazaqstan Team | |
24. | Jenthe Biermans | Arkea-B&B Hotels | |
25. | Martin Marcellusi | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | |
26. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
27. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
28. | Robin Froidevaux | Tudor Pro Cycling Team | |
29. | Christophe Laporte | Team Visma | Lease a Bike | |
30. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
31. | Florian Lipowitz | Bora-hansgrohe | |
32. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
33. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | |
34. | Andrea Pasqualon | Bahrain Victorious | |
35. | Mirco Maestri | Team Polti Kometa | |
36. | Antonio Tiberi | Bahrain Victorious | |
37. | Lilian Calmejane | Intermarche-Wanty | |
38. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | |
39. | Ethan Vernon | Israel-Premier Tech | |
40. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | |
41. | Mauri Vansevenant | Soudal Quick-Step | |
42. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | |
43. | Simone Consonni | Lidl-Trek | |
44. | Dion Smith | Intermarche-Wanty | |
45. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | |
46. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
47. | Cyril Barthe | Groupama-FDJ | |
48. | Josef Cerny | Soudal Quick-Step | |
49. | Ewen Costiou | Arkea-B&B Hotels | |
50. | Aurelien Paret-Peintre | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
51. | Luca Covili | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | |
52. | Tobias Lund Andresen | Team dsm-firmenich PostNL | |
53. | Nadav Raisberg | Israel-Premier Tech | |
54. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
55. | Cian Uijtdebroeks | Team Visma | Lease a Bike | |
56. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich PostNL | |
57. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
58. | Jan Hirt | Soudal Quick-Step | |
59. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
60. | Michael Storer | Tudor Pro Cycling Team | |
61. | Larry Warbasse | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
62. | Alexander Krieger | Tudor Pro Cycling Team | |
63. | Filippo Zana | Team Jayco AlUla | |
64. | Domenico Pozzovivo | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | |
65. | Davide Piganzoli | Team Polti Kometa | |
66. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich PostNL | |
67. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | |
68. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | |
69. | Einer Rubio | Movistar Team | |
70. | Henok Mulubrhan | Astana Qazaqstan Team | |
71. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | |
72. | Simon Geschke | Cofidis | |
73. | Pelayo Sanchez | Movistar Team | |
74. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | |
75. | David Dekker | Arkea-B&B Hotels | |
76. | Max Walscheid | Team Jayco AlUla | |
77. | Lorenzo Fortunato | Astana Qazaqstan Team | |
78. | Christian Scaroni | Astana Qazaqstan Team | |
79. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | |
80. | Timo Kielich | Alpecin-Deceuninck | |
81. | Thomas Champion | Cofidis | |
82. | Enzo Paleni | Groupama-FDJ | |
83. | Alex Baudin | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
84. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | |
85. | Ben O'Connor | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
86. | Davide Cimolai | Movistar Team | |
87. | Stefano Oldani | Cofidis | |
88. | Lorenzo Milesi | Movistar Team | |
89. | Bert van Lerberghe | Soudal Quick-Step | |
90. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | |
91. | Ruben Fernandez | Cofidis | |
92. | Alessandro Tonelli | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | |
93. | Giulio Pellizzari | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | |
94. | Albert Torres | Movistar Team | |
95. | Luke Plapp | Team Jayco AlUla | |
96. | Georg Steinhauser | EF Education-EasyPost | |
97. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
98. | Jefferson Alexander Cepeda | EF Education-EasyPost | |
99. | Julian Alaphilippe | Soudal Quick-Step | |
100. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | |
101. | Michel Ries | Arkea-B&B Hotels | |
102. | Harrison Wood | Cofidis | |
103. | Attila Valter | Team Visma | Lease a Bike | |
104. | Will Barta | Movistar Team | |
105. | Mattia Bais | Team Polti Kometa | |
106. | Alessandro Verre | Arkea-B&B Hotels | |
107. | Andrea Bagioli | Lidl-Trek | |
108. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | |
109. | Davide Bais | Team Polti Kometa | |
110. | Bastien Tronchon | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
111. | Valentin Paret-Peintre | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
112. | Edward Theuns | Lidl-Trek | |
113. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | |
114. | Benjamin Thomas | Cofidis | 0:40 |
115. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | 0:49 |
116. | Florian Stork | Tudor Pro Cycling Team | 1:02 |
117. | Juan Sebastian Molano | UAE Team Emirates | 1:18 |
118. | Daniel Felipe Martinez | Bora-hansgrohe | 0:00 |
119. | Roel van Sintmaartensdijk | Intermarche-Wanty | 1:18 |
120. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 1:27 |
121. | Matteo Fabbro | Team Polti Kometa | |
122. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | |
123. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
124. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
125. | Rainer Kepplinger | Bahrain Victorious | |
126. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
127. | Michael Hepburn | Team Jayco AlUla | 1:42 |
128. | Nicolas Debeaumarche | Cofidis | |
129. | Lorenzo Germani | Groupama-FDJ | |
130. | Dries de Pooter | Intermarche-Wanty | 1:55 |
131. | Kevin Colleoni | Intermarche-Wanty | |
132. | Riley Pickrell | Israel-Premier Tech | 1:57 |
133. | Adrien Petit | Intermarche-Wanty | |
134. | Tim van Dijke | Team Visma | Lease a Bike | 2:05 |
135. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | 2:08 |
136. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Deceuninck | 2:20 |
137. | Louis Barre | Arkea-B&B Hotels | 2:29 |
138. | Mikkel Frølich Honore | EF Education-EasyPost | |
139. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
140. | Clement Davy | Groupama-FDJ | |
141. | Magnus Sheffield | Ineos Grenadiers | |
142. | Connor Swift | Ineos Grenadiers | |
143. | Matteo Trentin | Tudor Pro Cycling Team | |
144. | Tobias Foss | Ineos Grenadiers | |
145. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich PostNL | 2:41 |
146. | Julius van Den Berg | Team dsm-firmenich PostNL | |
147. | Gijs Leemreize | Team dsm-firmenich PostNL | |
148. | Amanuel Ghebreigzabhier | Lidl-Trek | |
149. | Michael Valgren | EF Education-EasyPost | |
150. | Manuele Tarozzi | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | 2:51 |
151. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 2:55 |
152. | Edoardo Affini | Team Visma | Lease a Bike | 3:17 |
153. | Marius Mayrhofer | Tudor Pro Cycling Team | 3:28 |
154. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
155. | Andrea Pietrobon | Team Polti Kometa | |
156. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | |
157. | Stefan de Bod | EF Education-EasyPost | |
158. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | |
159. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | |
160. | Pieter Serry | Soudal Quick-Step | |
161. | Alan Riou | Arkea-B&B Hotels | |
162. | Daan Hoole | Lidl-Trek | 3:45 |
163. | Alessandro de Marchi | Team Jayco AlUla | 3:51 |
164. | Damien Touze | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 3:58 |
165. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | 4:00 |
166. | Alexander Kamp | Tudor Pro Cycling Team | |
167. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 4:02 |
168. | Jan Tratnik | Team Visma | Lease a Bike | |
169. | Domen Novak | UAE Team Emirates | 4:47 |
170. | Francisco Munoz | Team Polti Kometa | |
DNF | Torstein Traeen | Bahrain Victorious | |
DNF | Biniam Girmay | Intermarche-Wanty | |
DNS | Bram Welten | Team dsm-firmenich PostNL |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 15:19:05 |
2. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 0:46 |
3. | Daniel Felipe Martinez | Bora-hansgrohe | 0:47 |
4. | Cian Uijtdebroeks | Team Visma | Lease a Bike | 0:55 |
5. | Einer Rubio | Movistar Team | 0:56 |
6. | Lorenzo Fortunato | Astana Qazaqstan Team | 1:07 |
7. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | 1:11 |
8. | Jan Hirt | Soudal Quick-Step | 1:13 |
9. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 1:26 |
10. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | |
11. | Ben O'Connor | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
12. | Michael Storer | Tudor Pro Cycling Team | 1:33 |
13. | Alex Baudin | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 1:40 |
14. | Mauri Vansevenant | Soudal Quick-Step | 1:44 |
15. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | |
16. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | 1:52 |
17. | Filippo Zana | Team Jayco AlUla | 2:07 |
18. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 2:09 |
19. | Domenico Pozzovivo | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | 2:33 |
20. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich PostNL | |
21. | Luke Plapp | Team Jayco AlUla | |
22. | Henok Mulubrhan | Astana Qazaqstan Team | 2:43 |
23. | Georg Steinhauser | EF Education-EasyPost | 2:49 |
24. | Antonio Tiberi | Bahrain Victorious | 2:50 |
25. | Aurelien Paret-Peintre | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 3:00 |
26. | Davide Piganzoli | Team Polti Kometa | 3:06 |
27. | Florian Lipowitz | Bora-hansgrohe | 3:08 |
28. | Luca Covili | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | 3:27 |
29. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | 4:09 |
30. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 4:55 |
31. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 5:33 |
32. | Ruben Fernandez | Cofidis | 5:41 |
33. | Giulio Pellizzari | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | 6:30 |
34. | Nairo Quintana | Movistar Team | 6:34 |
35. | Mattia Bais | Team Polti Kometa | 6:49 |
36. | Jan Tratnik | Team Visma | Lease a Bike | 6:51 |
37. | Lilian Calmejane | Intermarche-Wanty | 6:53 |
38. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich PostNL | 7:13 |
39. | Michel Ries | Arkea-B&B Hotels | 7:34 |
40. | Attila Valter | Team Visma | Lease a Bike | 7:47 |
41. | Julian Alaphilippe | Soudal Quick-Step | 8:09 |
42. | Mikkel Frølich Honore | EF Education-EasyPost | 8:39 |
43. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | 9:38 |
44. | Enzo Paleni | Groupama-FDJ | 9:47 |
45. | Simon Geschke | Cofidis | 10:16 |
46. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | 10:51 |
47. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | 11:18 |
48. | Valentin Paret-Peintre | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 11:33 |
49. | Will Barta | Movistar Team | 11:39 |
50. | Alessandro de Marchi | Team Jayco AlUla | 12:17 |
51. | Christian Scaroni | Astana Qazaqstan Team | 12:44 |
52. | Magnus Sheffield | Ineos Grenadiers | 12:49 |
53. | Andrea Vendrame | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 12:56 |
54. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 13:10 |
55. | Alessandro Tonelli | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | 13:50 |
56. | Jefferson Alexander Cepeda | EF Education-EasyPost | |
57. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | 14:20 |
58. | Michael Valgren | EF Education-EasyPost | 15:07 |
59. | Larry Warbasse | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 15:23 |
60. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | 15:27 |
61. | Matteo Fabbro | Team Polti Kometa | 16:36 |
62. | Matteo Trentin | Tudor Pro Cycling Team | 17:47 |
63. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich PostNL | 18:33 |
64. | Rainer Kepplinger | Bahrain Victorious | 19:29 |
65. | Thomas Champion | Cofidis | 20:02 |
66. | Alessandro Verre | Arkea-B&B Hotels | |
67. | Benjamin Thomas | Cofidis | 20:10 |
68. | Florian Stork | Tudor Pro Cycling Team | 20:11 |
69. | Domen Novak | UAE Team Emirates | 20:29 |
70. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 21:08 |
71. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | 21:23 |
72. | Mirco Maestri | Team Polti Kometa | 21:28 |
73. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 21:58 |
74. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | 22:29 |
75. | Davide Bais | Team Polti Kometa | 22:37 |
76. | Gijs Leemreize | Team dsm-firmenich PostNL | 24:17 |
77. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 24:41 |
78. | Amanuel Ghebreigzabhier | Lidl-Trek | 24:51 |
79. | Dion Smith | Intermarche-Wanty | 24:55 |
80. | Tobias Foss | Ineos Grenadiers | 24:59 |
81. | Ewen Costiou | Arkea-B&B Hotels | 25:15 |
82. | Marius Mayrhofer | Tudor Pro Cycling Team | 25:46 |
83. | Stefan de Bod | EF Education-EasyPost | 25:53 |
84. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | 26:00 |
85. | Dries de Pooter | Intermarche-Wanty | 26:08 |
86. | Davide Ballerini | Astana Qazaqstan Team | 26:25 |
87. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | 26:59 |
88. | Cyril Barthe | Groupama-FDJ | 27:06 |
89. | Pelayo Sanchez | Movistar Team | 27:24 |
90. | Ethan Vernon | Israel-Premier Tech | 27:33 |
91. | Stefano Oldani | Cofidis | |
92. | Martin Marcellusi | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | 28:24 |
93. | Damien Touze | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 28:26 |
94. | Pieter Serry | Soudal Quick-Step | 28:42 |
95. | Andrea Pasqualon | Bahrain Victorious | 29:00 |
96. | Jenthe Biermans | Arkea-B&B Hotels | 29:17 |
97. | Kevin Colleoni | Intermarche-Wanty | 30:22 |
98. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | 31:07 |
99. | Harrison Wood | Cofidis | 31:21 |
100. | Andrea Bagioli | Lidl-Trek | 31:39 |
101. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 32:12 |
102. | Francisco Munoz | Team Polti Kometa | 32:15 |
103. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 32:25 |
104. | Laurence Pithie | Groupama-FDJ | 32:35 |
105. | Lorenzo Germani | Groupama-FDJ | 32:52 |
106. | Christophe Laporte | Team Visma | Lease a Bike | 32:55 |
107. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | 33:28 |
108. | Madis Mihkels | Intermarche-Wanty | 33:30 |
109. | Lorenzo Milesi | Movistar Team | 33:36 |
110. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 34:38 |
111. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | 34:39 |
112. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 35:23 |
113. | Louis Barre | Arkea-B&B Hotels | 35:38 |
114. | Giovanni Lonardi | Team Polti Kometa | 35:48 |
115. | Andrea Pietrobon | Team Polti Kometa | 36:34 |
116. | Roel van Sintmaartensdijk | Intermarche-Wanty | 36:52 |
117. | Nadav Raisberg | Israel-Premier Tech | 37:00 |
118. | Edward Theuns | Lidl-Trek | 38:14 |
119. | Alexander Kamp | Tudor Pro Cycling Team | 38:28 |
120. | Jonathan Milan | Lidl-Trek | 38:47 |
121. | Tobias Lund Andresen | Team dsm-firmenich PostNL | 38:56 |
122. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | 38:59 |
123. | Hugo Hofstetter | Israel-Premier Tech | 39:06 |
124. | Max Kanter | Astana Qazaqstan Team | |
125. | Alexander Krieger | Tudor Pro Cycling Team | |
126. | Timo Kielich | Alpecin-Deceuninck | 39:16 |
127. | Tim Merlier | Soudal Quick-Step | 39:26 |
128. | Filippo Fiorelli | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | 39:27 |
129. | Connor Swift | Ineos Grenadiers | 39:29 |
130. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | 39:34 |
131. | Olav Kooij | Team Visma | Lease a Bike | 39:38 |
132. | Caleb Ewan | Team Jayco AlUla | |
133. | Alberto Dainese | Tudor Pro Cycling Team | |
134. | Stanisław Aniołkowski | Cofidis | |
135. | Luke Lamperti | Soudal Quick-Step | |
136. | Robin Froidevaux | Tudor Pro Cycling Team | |
137. | Albert Torres | Movistar Team | |
138. | Simone Consonni | Lidl-Trek | 39:41 |
139. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | 39:43 |
140. | Nicolas Debeaumarche | Cofidis | 39:49 |
141. | Davide Cimolai | Movistar Team | 39:51 |
142. | Bert van Lerberghe | Soudal Quick-Step | 39:58 |
143. | Fernando Gaviria | Movistar Team | 40:13 |
144. | Enrico Zanoncello | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | |
145. | Donavan Grondin | Arkea-B&B Hotels | 40:16 |
146. | Max Walscheid | Team Jayco AlUla | 40:48 |
147. | Manuele Tarozzi | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | 40:52 |
148. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | |
149. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
150. | Tim van Dijke | Team Visma | Lease a Bike | |
151. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | |
152. | Michael Hepburn | Team Jayco AlUla | 41:58 |
153. | Daan Hoole | Lidl-Trek | 42:00 |
154. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 42:10 |
155. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | 42:28 |
156. | Alan Riou | Arkea-B&B Hotels | 42:47 |
157. | Fabio Jakobsen | Team dsm-firmenich PostNL | 43:00 |
158. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 43:18 |
159. | Edoardo Affini | Team Visma | Lease a Bike | 43:22 |
160. | Juan Sebastian Molano | UAE Team Emirates | 43:28 |
161. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 43:46 |
162. | Josef Cerny | Soudal Quick-Step | 43:48 |
163. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Deceuninck | 43:59 |
164. | David Dekker | Arkea-B&B Hotels | 44:47 |
165. | Clement Davy | Groupama-FDJ | 45:12 |
166. | Riley Pickrell | Israel-Premier Tech | 46:36 |
167. | Adrien Petit | Intermarche-Wanty | 47:10 |
168. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | 49:19 |
169. | Julius van Den Berg | Team dsm-firmenich PostNL | 49:58 |
170. | Bastien Tronchon | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 51:11 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Jonathan Milan | Lidl-Trek | 113 |
2. | Tim Merlier | Soudal Quick-Step | 81 |
3. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | 63 |
4. | Olav Kooij | Team Visma | Lease a Bike | 46 |
5. | Filippo Fiorelli | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | 42 |
6. | Lilian Calmejane | Intermarche-Wanty | 34 |
7. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 27 |
8. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 27 |
9. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 26 |
10. | Francisco Munoz | Team Polti Kometa | 24 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 51 |
2. | Lilian Calmejane | Intermarche-Wanty | 32 |
3. | Daniel Felipe Martinez | Bora-hansgrohe | 26 |
4. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | 18 |
5. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 16 |
6. | Amanuel Ghebreigzabhier | Lidl-Trek | 11 |
7. | Lorenzo Fortunato | Astana Qazaqstan Team | 9 |
8. | Giulio Pellizzari | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | 8 |
9. | Filippo Fiorelli | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | 7 |
10. | Florian Lipowitz | Bora-hansgrohe | 6 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Cian Uijtdebroeks | Team Visma | Lease a Bike | 15:20:00 |
2. | Alex Baudin | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 0:45 |
3. | Mauri Vansevenant | Soudal Quick-Step | 0:49 |
4. | Filippo Zana | Team Jayco AlUla | 1:12 |
5. | Luke Plapp | Team Jayco AlUla | 1:38 |
6. | Henok Mulubrhan | Astana Qazaqstan Team | 1:48 |
7. | Georg Steinhauser | EF Education-EasyPost | 1:54 |
8. | Antonio Tiberi | Bahrain Victorious | 1:55 |
9. | Davide Piganzoli | Team Polti Kometa | 2:11 |
10. | Florian Lipowitz | Bora-hansgrohe | 2:13 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Ineos Grenadiers | 46:02:17 | |
2. | Astana Qazaqstan Team | 00:14 | |
3. | Bora-hansgrohe | 00:55 | |
4. | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 01:04 | |
5. | VF Group-Bardiani CSF-Faizanè | 03:51 | |
6. | EF Education-EasyPost | 05:00 | |
7. | Team Jayco AlUla | 05:42 | |
8. | Soudal Quick-Step | 05:45 | |
9. | Team Visma | Lease a Bike | 06:03 | |
10. | Movistar Team | 10:30 | |
11. | Bahrain Victorious | 10:34 | |
12. | Team Polti Kometa | 16:25 | |
13. | Team dsm-firmenich PostNL | 16:59 | |
14. | UAE Team Emirates | 17:02 | |
15. | Tudor Pro Cycling Team | 23:52 | |
16. | Cofidis | 26:48 | |
17. | Israel-Premier Tech | 32:52 | |
18. | Arkea-B&B Hotels | 37:20 | |
19. | Alpecin-Deceuninck | 38:58 | |
20. | Lidl-Trek | 42:21 | |
21. | Intermarche-Wanty | 45:11 | |
22. | Groupama-FDJ | 57:13 |
Demi Vollering (SD Worx-ProTime) triumfowała na ostatnim etapie Vuelta a Burgos Feminas oraz w klasyfikacji generalnej wyścigu.
Ganna lepszy od Pogacara w jeździe na czas. W Orlen Nations GP bez zmian. Wiadomości i wyniki z 18 maja.
Zapowiedź 15. etapu Giro d’Italia 2024. 19 maja (niedziela): Manerba del Garda – Livigno (Mottolino) (222 km ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️).
Lorena Wiebes (SD Worx-Protime) wygrała trzeci etap Vuelta a Burgos Feminas.
Filippo Ganna wygrał czternasty etapu Giro d’Italia, jazdę indywidualną na czas.
Milan z hattrickiem na Giro d'Italia. Van Aert planuje powrót. Gdzie będzie jeździł Tom Pidcock? Wiadomości i wyniki z 17…