Po Ziemi Łódzkiej 2016: Burczak wygrywa 2. etap. Nazaranka dalej liderem

Dawid Burczak z SMS Świdnica wygrywa 2. etap Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej". Tuż za nim, na podium: Bartosz Rudyk (Stal Ocetix Grudziądz) i Mikołaj Konieczny (SMS Świdnica). Liderem pozostaje Dzmitry Nazaranka z kadry Białorusi.

97 kilometrów, kilka wymagających podjazdów, pechowa kraksa i wspólny finisz peletonu – tak w skrócie podsumować można przebieg 2. etapu wyścigu kolarskiego organizowanego przez Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa”. Ku uciesze miejscowych kibiców, tym razem pierwsze trzy miejsca na podium przypadły polskim zawodnikom.

Wymagające podjazdy w okolicach Strońska oraz kraksa, która miała miejsce na wiadukcie na trasą S-8, sprawiły, że mimo kilku prób ucieczkowych, peleton wspólnie finiszował na mecie. W tej sytuacji pierwszy na metę wpadł Dawid Burczak, który po świetnym finiszu wyprzedził tuż przed metą Bartosza Rudyka i swojego kolegę klubowego, Mikołaja Koniecznego.

Lider wyścigu Dzmitry Nazaranka dojechał na 11. pozycji, ale wystarczyło to na zachowanie żółtej koszulki lidera klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków, Marcel Musielak z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, zajmuje po zduńskowolskim etapie 6. miejsce.

Utalentowany Białorusin zachował również czerwoną koszulkę lidera klasyfikacji punktowej, ale tuż za nim, z takim samym dorobkiem punktowym znalazł się czwartkowy zwycięzca Dawid Burczak.

W rankingu drużynowym, bez zmian. Prym wiodą obie drużyny narodowe Białorusi, przed KS Pogoń Mostostal Puławy, RSC Cottbus I i Bohemia Regional Team I.

KOMPLET WYNIKÓW

inf. prasowa

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Share
Opublikowane przez
TomAsz

Recent Posts

Rutkiewicz i Kurek w zespole Dariusza Banaszka

Marek Rutkiewicz i Adrian Kurek od nowego sezonu reprezentować będą barwy drużyny tworzonej przez Dariusza Banaszka. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:25

Lars Bak dyrektorem sportowym w NTT Pro Cycling

Lars Bak został dyrektorem sportowym ekipy NTT Pro Cycling. 39-letni Duńczyk w tym roku zakończył profesjonalną karierę. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:21

Długa przerwa Mathiasa Norsgaarda

Mathias Norsgaard dwa tygodnie temu spełnił jedno ze swych marzeń, podpisując kontrakt z grupą Movistar, dziś plany debiutu na poziomie…

7 grudnia 2019, 16:29

Mistrzostwa Polski 2020 w Dusznikach-Zdroju

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w roku 2020 odbędą się w Dusznikach-Zdroju, w województwie dolnośląskim. (więcej…)

7 grudnia 2019, 15:14

Canyon-SRAM kompletuje skład na sezon 2020

Katarzyna Niewiadoma w sezonie 2020 ponownie będzie jedną z liderek niemieckiego zespołu Canyon-SRAM. (więcej…)

7 grudnia 2019, 14:28

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #4. Pikulik i Płosaj 2. w madisonie

Daria Pikulik i Nikol Płosaj zajęły drugie miejsce w madisonie kobiet podczas czwartej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym. (więcej…)

7 grudnia 2019, 09:04