Po Ziemi Łódzkiej 2016: Burczak wygrywa 2. etap. Nazaranka dalej liderem

Dawid Burczak z SMS Świdnica wygrywa 2. etap Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej". Tuż za nim, na podium: Bartosz Rudyk (Stal Ocetix Grudziądz) i Mikołaj Konieczny (SMS Świdnica). Liderem pozostaje Dzmitry Nazaranka z kadry Białorusi.

97 kilometrów, kilka wymagających podjazdów, pechowa kraksa i wspólny finisz peletonu – tak w skrócie podsumować można przebieg 2. etapu wyścigu kolarskiego organizowanego przez Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa”. Ku uciesze miejscowych kibiców, tym razem pierwsze trzy miejsca na podium przypadły polskim zawodnikom.

Wymagające podjazdy w okolicach Strońska oraz kraksa, która miała miejsce na wiadukcie na trasą S-8, sprawiły, że mimo kilku prób ucieczkowych, peleton wspólnie finiszował na mecie. W tej sytuacji pierwszy na metę wpadł Dawid Burczak, który po świetnym finiszu wyprzedził tuż przed metą Bartosza Rudyka i swojego kolegę klubowego, Mikołaja Koniecznego.

Lider wyścigu Dzmitry Nazaranka dojechał na 11. pozycji, ale wystarczyło to na zachowanie żółtej koszulki lidera klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków, Marcel Musielak z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, zajmuje po zduńskowolskim etapie 6. miejsce.

Utalentowany Białorusin zachował również czerwoną koszulkę lidera klasyfikacji punktowej, ale tuż za nim, z takim samym dorobkiem punktowym znalazł się czwartkowy zwycięzca Dawid Burczak.

W rankingu drużynowym, bez zmian. Prym wiodą obie drużyny narodowe Białorusi, przed KS Pogoń Mostostal Puławy, RSC Cottbus I i Bohemia Regional Team I.

KOMPLET WYNIKÓW

inf. prasowa

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Movistar także zatroszczy się o klimat

Ekipa Movistar poinformowała, że jest w trakcie wdrażania planu przejścia na odnawialne źródła energii i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

5 lipca 2020, 18:31

Kalendarz Przełajowego Pucharu Świata 2020/2021

Jedenaście odsłon, pięć krajów. Przełajowy Puchar Świata ma nowy kalendarz, zmodyfikowany w obliczu ograniczeń w organizacji masowych w dobie pandemii.

5 lipca 2020, 14:24

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40

Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.…

4 lipca 2020, 14:49

Rowerem na samolot. Carapaz planuje nietypową podróż do Europy

Richard Carapaz i Jhonatan Narváez nie przeładują walizek. Nie chodzi tym razem o regulacje linii lotniczych, a o drogę, jaką…

4 lipca 2020, 11:06

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05