Po Ziemi Łódzkiej 2016: Burczak wygrywa 2. etap. Nazaranka dalej liderem

Dawid Burczak z SMS Świdnica wygrywa 2. etap Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Łódzkiej". Tuż za nim, na podium: Bartosz Rudyk (Stal Ocetix Grudziądz) i Mikołaj Konieczny (SMS Świdnica). Liderem pozostaje Dzmitry Nazaranka z kadry Białorusi.

97 kilometrów, kilka wymagających podjazdów, pechowa kraksa i wspólny finisz peletonu – tak w skrócie podsumować można przebieg 2. etapu wyścigu kolarskiego organizowanego przez Stowarzyszenie „Akcja dla Kolarstwa”. Ku uciesze miejscowych kibiców, tym razem pierwsze trzy miejsca na podium przypadły polskim zawodnikom.

Wymagające podjazdy w okolicach Strońska oraz kraksa, która miała miejsce na wiadukcie na trasą S-8, sprawiły, że mimo kilku prób ucieczkowych, peleton wspólnie finiszował na mecie. W tej sytuacji pierwszy na metę wpadł Dawid Burczak, który po świetnym finiszu wyprzedził tuż przed metą Bartosza Rudyka i swojego kolegę klubowego, Mikołaja Koniecznego.

Lider wyścigu Dzmitry Nazaranka dojechał na 11. pozycji, ale wystarczyło to na zachowanie żółtej koszulki lidera klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków, Marcel Musielak z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, zajmuje po zduńskowolskim etapie 6. miejsce.

Utalentowany Białorusin zachował również czerwoną koszulkę lidera klasyfikacji punktowej, ale tuż za nim, z takim samym dorobkiem punktowym znalazł się czwartkowy zwycięzca Dawid Burczak.

W rankingu drużynowym, bez zmian. Prym wiodą obie drużyny narodowe Białorusi, przed KS Pogoń Mostostal Puławy, RSC Cottbus I i Bohemia Regional Team I.

KOMPLET WYNIKÓW

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: