Mistrzostwa Europy 2016 w Bretanii

Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym w 2016 roku odbędą się w miejscowości Plumelec we francuskiej Bretanii.

Europejska Unia Kolarska (UEC) potwierdziła dziś w specjalnym komunikacie, że w dniach 14-18 września kolarzy ugości bretoński departament Morbihan.

Mistrzostwa Europy na szosie miały pierwotnie odbyć się w Nicei, ale lokalne władze zdecydowały się imprezę odwołać ze względu na zagrożenie terrorystyczne. 14 lipca w mieście doszło do ataku terrorystycznego - powiązany z Państwem Islamskim obywatel Tunezji ciężarówką wjechał w tłumy świętujące Dzień Bastylii i zabił 85 osób, raniąc ponad 300.

UEC w porozumieniu z władzami francuskimi rozpoczęła poszukiwania zastępczej lokalizacji. Kandydatury zgłosiły włoski Trydent, brytyjskie Yorkshire oraz francuska Bretania.

Plumelec-Morbihan to rejon ze sporymi kolarskimi tradycjami. Co roku rozgrywany jest tu wyścig GP Plumelec-Morbihan (1.1) i Women's GP Plumelec-Morbihan. Rejon pięciokrotnie znajdował się na trasie Tour de France, trzykrotnie o mistrzostwo kraju walczyli tu trójkolorowi.

Szczegóły trasy zostaną podane w najbliższych dniach, jednak UEC już dziś podała, że runda mistrzostw poprowadzi właśnie trasą GP Plumelec-Morbihan, a ważnym elementem trasy będzie Côte de Cadoudal (1,8 km, 7,8%), na której zakończyć się ma rywalizacja.

W sezonie 2016 po raz pierwszy czempionat Starego Kontynentu rozegrany zostanie nie tylko w kategoriach juniorskich i młodzieżowych, ale i w kategorii elity. Zmagania transmitowane będą na żywo w ponad 50 krajach.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: