Vuelta a Espana 2016: Składy francuskich ekip

Cofidis, Direct Energie i FDJ ogłosił składy na 71. edycję Vuelta a Espana.

Cofidis nastawia się przede wszystkim na zwycięstwa etapowe. W trudnym terenie atakować będą m.in. Luis Angel Mate, Yoann Bagot i Stephane Rossetto. Na płaskich etapach widoczni mogą być Florian Senechal i Kenneth Vanbilsen.

Romain Sicard będzie chciał poprawić 15. pozycję z ubiegłego roku. Zawodnik Direct Energie ma za sobą Tour de France, więc powinien być w solidnej formie. Reszta zawodników jest nastawiona na ataki od samego startu.

W składzie FDJ silnym punktem będzie zwycięzca etapu z metą na Angliru z 2013 roku - Kenny Elissonde. W samym roku jeden z odcinków hiszpańskiego wyścigu wygrał Alexandre Geniez, ponadto Francuz ma na swoim koncie 9. miejsce w Giro d'Italia z 2015 roku. Teraz podobny rezultat chce osiągnąć w Vuelta a Espana. O wiktorię etapową powalczą m.in. Odd Christian Eiking i Kevin Reza:

Skład Cofidis na Vuelta a Espana 2016: Yoann Bagot, Loïc Chetout, Jérôme Cousin, Romain Hardy, Luis Ángel Maté, Rudy Molard, Stephane Rossetto, Florian Sénéchal i Kenneth Vanbilsen.

Skład Direct Energie na Vuelta a Espana 2016: Romain Sicard, Fabrice Jeandesboz, Romain Cardis, Lilian Calmejane, Julien Morice, Ryan Anderson, Tony Hurel, Bryan Nauleau i Perrig Quemeneur.

Skład FDJ na Vuelta a Espana 2016: Kenny Elissonde, Murilo Antonio Fischer, Alexandre Geniez, Matthieu Ladagnous, Johan Le Bon, Lorrenzo Manzin, Laurent Pichon, Kévin Réza i Odd Christian Eiking

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: