Kategorie: CzytelniaRecenzje

Recenzja i konkurs: Grand Tour

Richard Mitchelson, znany rysownik i sympatyk kolarstwa wyjaśnia o co w tym wszystkim chodzi.

Różowa okładka "Grand Tour. A Cyclist's Chain-driven Interactive Artistic Adventure" kusi by zajrzeć do środka rozentuzjazmowanymi postaciami. Tak chyba musi wyglądać tłum na alpejskich podjazdach, gdy przedzierają się przez niego kolarze. Postaci narysowane są w charakterystycznym stylu Mitchelsona, który większość kibiców może kojarzyć z karykatur zawodników zespołu Sky czy prezenterów Global Cycling Network, wielkich mistrzów z przeszłości i wielu innych. Autor jest nie tylko rysownikiem, ale i sympatykiem kolarstwa. Z połączenia tych dwóch pasji powstała "interaktywna przygoda artystyczna".

Czy jest to książka o kolarstwie? Tak. Czy jest to kolorowanka o kolarstwie? Jak najbardziej! Książka wpisuje się w co raz popularniejszy ostatnio trend kolorowanek dla dorosłych, ale jest chyba prekursorem kolorowanek dla kolarzy i kibiców. Gdyby pozycja została wydana w Polsce, aż chciałoby się żeby znalazł się na niej slogan "bawi i uczy". Kolejne strony w humorystyczny sposób tłumaczą wszelkie zawiłości kolarstwa: od sprinterskich etapów, przez profile górskich maratonów, po... kontrole dopingowe!

Tytuł nie kłamie. Kolorowanka jest wysoce interaktywna. Zabawa polega nie tylko na kolorowaniu poszczególnych obrazków. Możemy też wpisać swoje imię na górskiej drodze, zaprojektować własny trykot albo obliczyć, jaką przewagę powinna mieć ucieczka na 10 kilometrów przed metą, by walczyć o zwycięstwo. "Książkowi barbarzyńcy" mogą nawet wyciąć strój kolarza i nakleić go na kontury postaci.

Na długie i płaskie etapy będzie jak znalazł. Ewentualnie na odstresowanie po morderczych górskich potyczkach. Specyficzne poczucie humoru, kolarstwo i chwile odprężenia z kredkami. Czegóż chcieć więcej?

Liczba stron: 144
Język: angielski
Wydawca: Velodrome Publishing
Rok wydania: 2016
Format: okładka miękka

Książka została przekazana do recenzji przez wydawcę.

Konkurs

Zapraszamy do udziału w zabawie, w której książka zostanie rozlosowana spośród wszystkich uczestników. Aby wziąć udział w losowaniu książki należy wysłać e-mail na adres kzimoch@rowery.org w tytule wpisując Grand Tour. W treści wiadomości prosimy wpisać adres do wysyłki.  Zgłoszenia przyjmowane będą do godziny 24 w środę, 20 lipca 2016 roku. Na jedną osobę przypada jedno zgłoszenie. Nagroda zostanie wysłana niezwłocznie Pocztą Polską pod wskazany w wiadomości adres.

Zapraszamy i życzymy powodzenia!

Jakub Zimoch

Recent Posts

Voster ATS Team rozpoczyna sezon 2020

Ekipa Voster ATS przedstawia swój zmodyfikowany kalendarz startów na najbliższe tygodnie.

13 lipca 2020, 10:44

Mistrzostwa Szwajcarii 2020. Stefan Kung i Marlen Reusser najlepsi

Stefan Kung (Groupama - FDJ) został po raz czwarty z rzędu mistrzem Szwajcarii w jeździe indywidualnej na czas elity.

12 lipca 2020, 16:58

Patrick Lefevere przeciwny ekstremalnym podjazdom

Patrick Lefevere znów narzeka. Tym razem nie pasuje mu górska trasa tegorocznego Tour de France.

12 lipca 2020, 16:31

Brytyjska prasa: niezatwierdzone preparaty ketonowe były elementem diety olimpijskiej

Tajny program UK Sport przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie miał obejmować niezatwierdzone preparaty ketonowe, pisze dziś "The Mail on Sunday".

12 lipca 2020, 09:44

Michael Woods: "dajcie mi dwa miesiące ciężkiej pracy i będę wśród najlepszych"

Michael Woods ma nadzieję, że dzięki przerwie wywołanej pandemią zdąży dojść do siebie po kontuzji i powalczyć w największych wyścigach…

11 lipca 2020, 18:43

EF Pro Cycling oszczędny w startach

Zaledwie pięć dni startowych mają posiadać w nogach kolarze EF Pro Cycling, którzy staną na starcie Tour de France (29…

11 lipca 2020, 18:28