Kategorie: CzytelniaRecenzje

Recenzja i konkurs: Grand Tour

Richard Mitchelson, znany rysownik i sympatyk kolarstwa wyjaśnia o co w tym wszystkim chodzi.

Różowa okładka "Grand Tour. A Cyclist's Chain-driven Interactive Artistic Adventure" kusi by zajrzeć do środka rozentuzjazmowanymi postaciami. Tak chyba musi wyglądać tłum na alpejskich podjazdach, gdy przedzierają się przez niego kolarze. Postaci narysowane są w charakterystycznym stylu Mitchelsona, który większość kibiców może kojarzyć z karykatur zawodników zespołu Sky czy prezenterów Global Cycling Network, wielkich mistrzów z przeszłości i wielu innych. Autor jest nie tylko rysownikiem, ale i sympatykiem kolarstwa. Z połączenia tych dwóch pasji powstała "interaktywna przygoda artystyczna".

Czy jest to książka o kolarstwie? Tak. Czy jest to kolorowanka o kolarstwie? Jak najbardziej! Książka wpisuje się w co raz popularniejszy ostatnio trend kolorowanek dla dorosłych, ale jest chyba prekursorem kolorowanek dla kolarzy i kibiców. Gdyby pozycja została wydana w Polsce, aż chciałoby się żeby znalazł się na niej slogan "bawi i uczy". Kolejne strony w humorystyczny sposób tłumaczą wszelkie zawiłości kolarstwa: od sprinterskich etapów, przez profile górskich maratonów, po... kontrole dopingowe!

Tytuł nie kłamie. Kolorowanka jest wysoce interaktywna. Zabawa polega nie tylko na kolorowaniu poszczególnych obrazków. Możemy też wpisać swoje imię na górskiej drodze, zaprojektować własny trykot albo obliczyć, jaką przewagę powinna mieć ucieczka na 10 kilometrów przed metą, by walczyć o zwycięstwo. "Książkowi barbarzyńcy" mogą nawet wyciąć strój kolarza i nakleić go na kontury postaci.

Na długie i płaskie etapy będzie jak znalazł. Ewentualnie na odstresowanie po morderczych górskich potyczkach. Specyficzne poczucie humoru, kolarstwo i chwile odprężenia z kredkami. Czegóż chcieć więcej?

Liczba stron: 144
Język: angielski
Wydawca: Velodrome Publishing
Rok wydania: 2016
Format: okładka miękka

Książka została przekazana do recenzji przez wydawcę.

Konkurs

Zapraszamy do udziału w zabawie, w której książka zostanie rozlosowana spośród wszystkich uczestników. Aby wziąć udział w losowaniu książki należy wysłać e-mail na adres kzimoch@rowery.org w tytule wpisując Grand Tour. W treści wiadomości prosimy wpisać adres do wysyłki.  Zgłoszenia przyjmowane będą do godziny 24 w środę, 20 lipca 2016 roku. Na jedną osobę przypada jedno zgłoszenie. Nagroda zostanie wysłana niezwłocznie Pocztą Polską pod wskazany w wiadomości adres.

Zapraszamy i życzymy powodzenia!

Jakub Zimoch

Share
Opublikowane przez
Jakub Zimoch

Recent Posts

UCI Classics Series jeszcze nie w 2020 roku

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, że zrzeszający największe wyścigi jednodniowe cykl UCI Classics Series nie powstanie w 2020 roku. (więcej…)

11 grudnia 2019, 20:17

Mitchelton-Scott czeka na licencję

Australijska formacja Mitchelton-Scott nie martwi się opóźnieniem w procesie przyznawania licencji WorldTour. Grupa spodziewa się pozytywnej odpowiedzi w najbliższych dniach.…

11 grudnia 2019, 16:23

Israel Cycling Academy przemienia się w Israel Start-Up Nation

Grupa Israel Cycling Academy do sezonu 2020 przystąpi w nowych koszulkach oraz pod nazwą Israel Start-Up Nation. (więcej…)

11 grudnia 2019, 11:40

Wanty Gobert z nowym sponsorem i filią przełajową

Firma bukmacherska Circus zostanie pierwszym sponsorem belgijskiej grupy Wanty Gobert. (więcej…)

11 grudnia 2019, 09:25

Licencje WorldTour na sezon 2020

18 zespołów męskich i 7 żeńskich otrzymało licencje WorldTour w sezonie 2020, poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). (więcej…)

10 grudnia 2019, 15:51

Wilco Kelderman poceluje w Giro d'Italia

Wilco Kelderman podczas prezentacji Team Sunweb przed sezonem 2020 ogłosił, że przygotowywać się zamierza do Giro d'Italia. (więcej…)

10 grudnia 2019, 13:09