Fabio Taborre zawieszony na 4 lata

Włoski zawodnik nie będzie mógł ścigać się do 2019 roku. 

Fabio Taborre został ukarany czteroletnim zawieszeniem za pozytywny test na środek FG-4592, który zanotował w czerwcu ubiegłego roku. Sprawą włoskiego zawodnika zajmował się Trybunał Antydopingowy, który wymierzył karę zgodnie ze znowelizowanymi i zaostrzonymi przepisami antydopingowymi.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) informuje, że Trybunał Antydopingowy wydał decyzję w sprawie Fabio Taborre. Tym samym stwierdza, że zawodnik dopuścił się naruszenia przepisów antydopingowych i nakłada na niego czteroletni zakaz startów

- możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu na stronie UCI.

Taborre to drugi z kolarzy Androni Giocattoli - Sidermec, którego przed rokiem złapano na dopingu. W czerwcu 2015 kontrola wykazała stosowanie EPO przez Davide Appollonio. Włoski sprinter otrzymał już bilet na czteroletni urlop od zawodowego ścigania.

Sprawy Taborre i Appolonnio źle odbiły się na drużynie Androni Giocattoli. Według nowych przepisów UCI mogła zawiesić zespół na 45 dni, ponieważ wciągu 12 miesięcy dwóch zawodników wpadło na dopingu. Włoski zespół pauzował przez to przez 30 dni w sierpniu 2015 roku.

Menadżer ekipy Gianni Savio nazwał parę zawodników przestępcami i wszczął  przeciwko nim postępowanie sądowe, jednocześnie walcząc o utrzymanie sponsorów ekipy, po tym jak organizatorzy Giro d'Italia nie zaprosili zespołu na Giro d'Italia 2016.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: