Ekipa Androni Giocattoli-Sidermec zawieszona na 30 dni

Zespół Gianniego Savio wykluczony ze ścigania na okrągły miesiąc.

Zespół Androni Giocattoli-Sidermec został zawieszony przez Komisję Dyscyplinarną Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) na okres 30 dni. Kara nałożona została na mocy nowych przepisów antydopingowych za dwa pozytywne testy wśród zawodników włoskiej ekipy i obowiązywała będzie od 1 do 30 sierpnia 2015 roku.

Pozytywny test na EPO w czerwcu tego roku zanotował Davide Appollonio, a kilka dni później na stosowaniu specyfiku FG-4592 przyłapano jego rodaka Fabio Taborre.

Włoska grupa w sierpniu nie wystartuje zatem w żadnym międzynarodowym wyścigu zarejestrowanym z kalendarzu UCI.

Dwa naruszenia zasad antydopingowych w ciągu 12 miesięcy to zawieszenie od 15 do 45 dni, mówią wprowadzone w styczniu tego roku przepisy antydopingowe, po raz pierwszy w historii nakładające grupowe kary na zespoły, w których wykryte zostaną przypadki dopingu.

Gianni Savio i jego ekipa nie mają prawa odwołania się od decyzji, mogą za to poprosić Komisję Dyscyplinarną o zniesienie zawieszenia, powołując się na trzy przewidziane zasadami okoliczności.

W pierwszym przypadku ekipa wykazać musi, że co najmniej jeden z dopingowych przypadków nie zakończy się sankcją i nie zostanie podtrzymany, w drugim, że zawodnik nie popełnił zaniechania i wykryta substancja nie znalazła się w jego organizmie za jego wiedzą, a w trzecim, że przepisy złamane zostały przez zawodnika bez udziału kogokolwiek z ekipy, a zespół dołożył wszelkich starań by takiej sytuacji zapobiec.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: