Samuel Sanchez na dłużej w BMC

Mistrz Olimpijski z 2008 roku jest gotowy na 18 sezon zawodowego ścigania.

Sanchez dołączył do BMC w lutym 2014 roku. Od razu stał się ważnym ogniwem w talii amerykańskiego zespołu. To dzięki niemu Philippe Gilbert wygrał Amstel Gold Race. Hiszpan wywalczył 6. miejsce w Vuelta a Espana, 5. w Il Lombardia i 2. w Tour de Yorkshire, ponadto był w 12. w Tour de France, gdzie pomagał Tejay’owi Van Gardenerowi.

W tym roku również notuje świetne wyniki. W Vuelta al Pais Vasco zameldował się na 6. pozycji, wygrywając przy tym etap. Pod nieobecność Gilberta zaliczył udane Ardeny – był 6. w Fleche Wallonne i 4. w Liege-Bastonge-Liege.

Jesteśmy bardzo podekscytowani przedłużeniem kontraktu z Samuelem Sanchezem. To lider naszego zespołu, a ponadto wzór dla młodszych zawodników. Jego sportowe osiągnięcia mówią same za siebie

– powiedział menadżer Jim Ochowicz.

Obecnie Sanchez ściga się w Tour of Califronia. Jego kolejnym startem będzie Tour de Suisse. Głównymi celami w tym roku są Igrzyska Olimpijskie i Vuelta a Espana.

Mam motywację, aby ścigać się przez następny rok. Chcę zwiedzać nowe trasy i podejmować kolejne wyzwania. Chcę podziękować zespołowi za zaufanie

– tłumaczył Sanchez.

Samuel Sanchez przeszedł na zawodowstwo w 2001 roku. Przez 13 lat ścigał się w barwach baskijskiego Euskaltelu – Euskadi. Podczas swojej kariery wywalczył złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Wygrał 5 etapów Vuelta a Espana oraz zajmował 2. i 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Ponadto uplasował się na 2. lokacie w Tour de France.