Daniel - odzież kolarska

BMC Racing Team potwierdza zmianę nazwy na CCC Team

BMC Racing Team potwierdził zmiany w kierownictwie ekipy oraz przyjęcie nazwy CCC Team. Oficjalnie zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2019 roku.

Struktura zespołu w dużej mierze pozostanie niezmieniona. Na czele kierownictwa zespołu WorldTour pozostaną Jim Ochowicz i Gavin Chilcott, do których dołączy Robert Krajewski.

Piotr Wadecki i Gabriele Missaglia obejmą funkcje dyrektorów sportowych, obok Fabio Baldato, Valerio Pivi i Jacksona Stewarta. Marco Pinotti nadal będzie kierował zespołem odpowiedzialnym za przygotowanie zawodników. Drużynę już wcześniej opuścił Marc Biver, odejdą również Allan Peiper oraz trener Richiego Porte, angielski naukowiec David Bailey, którego przejął Bahrian-Merida.

Po ogłoszeniu w lipcu, że firma CCC zostanie nowym tytularnym sponsorem Continuum Sport, mamy przyjemność potwierdzić, że zespół będzie się nazywał CCC Team i stanie się pierwszą polską drużyną w UCI WorldTour. Wspólnie z Dariuszem Miłkiem, prezesem CCC, postanowiliśmy przyjąć krótką nazwę zespołu, która wzmocni markę CCC. Szukamy dodatkowych sponsorów, ale CCC będzie jedynym sponsorem tytularnym drużyny

 - powiedział generalny menadżer Jim Ochowicz.

Tak jak już zostało przedstawione CCC poszerzy swój sponsoring o zespół kobiet, stając się tytularnym sponsorem grupy WaowDeals, a obecny zespół prokontynentalny CCC Sprandi Polkowice, przekształci się w kontynentalną ekipę kuźni talentów. Zespoły będę działały jako trzy odrębne podmioty

 - dodał Ochowicz.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: