Amstel Gold Race 2016: Michał Kwiatkowski przygotowany do walki

Michał Kwiatkowski poprowadzi brytyjski zespół Sky na trasie 51. edycji Amstel Gold Race - pierwszego rozdania w cyklu "ardeńskich klasyków".

Polak na najeżonej krótkimi i stromymi podjazdami trasie w holenderskiej Limburgii bronił będzie tytułu, który wywalczył przed rokiem po zaciętej walce na ostatnich metrach. Jego wyższość musieli wtedy uznać Hiszpan Alejandro Valverde i Australijczyk Michael Matthews.

W tym roku Kwiatkowski ma za sobą 13 dni startowych i zwycięstwo w brukowym wyścigu E3 Harelbeke. Główny cel wiosny - ardeńskie klasyki - rozpoczynają się w jutrzejszą niedzielę, a na celowniku kolarza Sky znalazły się Amstel Gold Race i Liege-Bastogne-Liege (24 kwietnia).

Przygotowania idą zgodnie z rozkładem, w ostatnich dwóch tygodniach wszystko było w najlepszym porządku. Trenowałem w Hiszpanii i jestem gotowy na niedzielę

- powiedział Polak w rozmowie z "Cyclingnews".

Kwiatkowski w "Piwnym Wyścigu" startował dotychczas czterokrotnie, finiszując na czwartym (2013) i piątym miejscu (2014), a przed rokiem sięgając po zwycięstwo na finiszu z dość sporej grupy.

Amstel to wyścig, który najbardziej mi odpowiada. Lubię końcówkę, finisz za Caubergiem. Na podjeździe wszystko się rozstrzygnie, choć już wcześniej spodziewam się nerwówki i nieustannych ataków, jak na Brabanckiej Strzale

- dodał, wskazując Philippe'a Gilberta (BMC), Michaela Matthewsa i Simona Gerransa (Orica-GreenEdge) oraz Petra Vakoca (Etixx-Quick Step) jako głównych faworytów.

Dziennikarze "Cyclingnews" pytali 25-latka o cykl przygotowań - Kwiatkowski jako jedyny z faworytów wybrał w tym roku starty na brukach Flandrii.

Jeśli mam być szczery, to nie uważam, że występy w E3 i we Flandrii zrobiły aż tak wielką różnicę w moich przygotowaniach. W przeszłości miałem podobny rozkład, a tym razem nie czułem większego zmęczenia po Ronde. Myślę, że to lepsze niż Wyścig w Kraju Basków

- wyjaśnił kolarz z Chełmży, który w ostatnich dwóch sezonach formę przed Ardenami spędzał w górzystych terenach Baskonii.

Zespół Sky w niedzielnym wyścigu do dyspozycji będzie miał także Sergio Henao i Woutera Poelsa, którzy wspierali będą Kwiatkowskiego i w razie kłopotów Polaka sami mogę wziąć na siebie odpowiedzialność walki o czołowe miejsca.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: