WorldTour

Ronde van Vlaanderen 2016: Tiejs Benoot zamierza atakować

Tiejs Benoot został rewelacją zeszłorocznego Ronde van Vlaanderen. Startując z pozycji debiutanta wywalczył 5. miejsce, czym wkradł się w serca zwariowanych na punkcie kolarstwa Flamandów. W niedzielę zawodnik Lotto Soudal przystąpi do wyścigu w roli jednego z faworytów.

22-latek wielokrotnie zdążył potwierdzić swoją klasę. Tej wiosny był 3. w Omloop Het Nieuwsblad, 7. – E3 Harelbeck i 15. – Gandawa-Wevelgem.

W zeszył roku po raz pierwszy zaliczyłem start na tak znacznym dystansie i wypadłem wówczas dobrze. W tym sezonie kończyłem wyścigi z różnymi wynikami, ale to nie powód do niepokoju. Ostatnie trzy sprawdziany wypadły lepiej niż przed rokiem, dlatego mogę spokojnie podejść do niedzielnego klasyku

– mówi Benoot w “Cyclingnews”.

Urodzony w Gandawie kolarz ma już w głowie ułożoną taktykę.

Trasa Ronde jest dla mnie stworzona. Dystans i trudności powodują, że to prawdziwy wyścig wytrzymałościowy. Wiele sie wydarzy, ale trudno przewidzieć kiedy. Trzeba wstrzelić się we właściwy moment. Trudno będzie utrzymać koło Petera Sagana i Fabiana Cancellary. Szczególnie za Szwajcarem na Oude Kwaremont, dlatego trzeba ruszyć się wcześniej

– dodał.

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Plan i szczęście Faulkner | Włodarczyk wraca do ścigania | Buchmann rozczarowany

Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.

1 maja 2024, 20:27

La Vuelta Femenina 2024: etap 4. Kristen Faulkner po dniu na rantach

Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.

1 maja 2024, 17:32

Eschborn-Frankfurt 2024. Maxim van Gils wyczuł moment

Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.

1 maja 2024, 17:10

La Vuelta Femenina 2024: etap 3. Marianne Vos wykorzystała szansę

Marianne Vos (Visma | Lease a Bike) po finiszu z peletonu wygrała w trzecim dniu wyścigu La Vuelta Femenina.

30 kwietnia 2024, 19:44

Pogacar i Majka odliczają godziny do Giro d’Italia | Bouhanni żąda milionów

Rafał Majka pomoże Tadejowi Pogacarowi na Giro d'Italia. Nacer Bouhanni domaga się odszkodowania. Wiadomości z wtorku, 30 kwietnia.

30 kwietnia 2024, 16:41

Jak Carlos Rodriguez wygrał Tour de Romandie 2024

Carlos Rodriguez zdobył generalkę Tour de Romandie. Hiszpan pokazał równą formę, sięgając po największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze.

30 kwietnia 2024, 09:54