Torowe Mistrzostwa Świata 2016: Gaviria królem omnium po niesamowitej walce

Punktowy remis rozstrzygnięty ostatnim sprintem.

Kolumbijczyk Fernando Gaviria został w Londynie mistrzem świata w omnium, broniąc tytułu wywalczonego przed rokiem we francuskim Saint-Quentin-en-Yvelines.

21-latek w wielobojowej rywalizacji zgromadził 191 punktów - dokładnie tyle ile Niemiec Roger Kluge i Australijczyk Glenn O'Shea. Pasjonująca walka o złoto trwała do ostatniego finiszu, kolejność na którym decydowała o podziale medali.

Sprint wygrał były drużynowy kolega Gavirii z szosy - Brytyjczyk Mark Cavendish - zapewniając sobie 6. miejsce w klasyfikacji końcowej. "Manx Man" na kresce pokonał Włocha Elię Vivianiego, co odmieniło losy rywalizacji - Włoch nie uzyskał maksymalnej liczby punktów, do wyniku prowadzącej trójki zabrakło mu 2 punktów i z pozycji mistrza świata spadł na czwartą lokatę.

Gaviria kreskę minął jako czwarty, Kluge był siódmy, a O'Shea 14, co ułożyło tabelę medalową. 13. miejsce zajął Adrian Tekliński.

W wieloboju kobiet nie było mocnych na Brytyjkę Laurę Trott. Mistrzyni świata i mistrzyni olimpijska wyprzedziła Francuzkę Laurie Berthon i Amerykankę Sarah Hammer, stając na podium każdej konkurencji i tęczową koszulkę pieczętując 17 punktami w wyścigu punktowym.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: