Torowe Mistrzostwa Świata 2016: Damian Zieliński czwarty

34-letni Damian Zieliński zajął czwarte miejsce w sprincie, podczas londyńskich mistrzostw świata w kolarstwie torowym.

W walce o brązowy medal kolarz Piasta Szczecin uległ w dwóch biegach Rosjaninowi Dienisowi Siergiejewiczowi Dmitrijewowi.

Zieliński wyrównał tym samym swoje najlepsze wyniki z ubiegłej dekady – w 2004 roku w Melbourne zajął 4. miejsce, dwa lata później w Bordeaux był 6.

W finale 27-letni Brytyjczyk Jason Kenny pokonał Australijczyka Matthewa Glaetzera. O złocie rozstrzygnął dopiero trzeci pojedynek.

Polak w ćwierćfinale poradził sobie 2:0 z Kolumbijczykiem Fabianem Hernando Zapatą i awansował do półfinału, gdzie stanął oko w oko z mistrzem olimpijskim z Londynu – Kennym. Reprezentant Albionu okazał się zbyt mocnym przeciwnikiem dla Polaka i po dwóch biegach awansował do finału.

W drugim półfinale Dmitrijew rywalizował z Glaetzerem. Reprezentant antypodów także potrzebował tylko dwóch wyścigów by zapewnić sobie miejsce w rywalizacji o złoto.