Bradley Wiggins celuje w rekord świata na Igrzyskach w Rio

Sir Bradley Wiggins powiedział, że na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro celem brytyjskiej czwórki w wyścigu na dochodzenie nie będzie tylko złoty medal, ale również ustanowienie rekordu świata.

Obecny najlepszy wynik datuje się od ostatnich Igrzysk w Londynie, gdzie Ed Clancy, Peter Kennaugh, Steven Burke i Geraint Thomas pokonali 4 kilometry w czasie 3:51.659. Obecnym wyzwaniem jest zejście do 3:49.

Brytyjczycy na razie są na etapie 3:55, uzyskanym w październiku zeszłego roku, podczas torowych mistrzostw Europy.

Aby sięgnąć po złoto w Rio będziemy musieli pobić rekord świata. To jest standard. Podczas każdych Igrzysk rekord jest poprawiany, dlatego za cel postanowiliśmy sobie 3:49, co powinno wystarczyć do zwycięstwa. Trzeba starać się dosięgnąć gwiazd. Jesteśmy na dobrej drodze. Bez żadnych wątpliwości

- powiedział Wiggins w "Skysports.com".

Reprezentacja Albionu będzie musiała radzić sobie bez przynoszącego szczęście Clancy'ego, który dopiero co wrócił do treningów po operacji kręgosłupa, ale pomimo tego "Wiggo" spodziewa się dobrego występu.

Damy sobie radę. Nie mamy Ed'a, ale mamy wystarczającą siłę uderzeniową, tak myślę.

Wiggins potwierdził również, że pojedzie w Markiem Cavendishem w medisonie podczas torowych mistrzostw świata, które odbędą się w Londynie od 2 do 6 marca. Medison nie znajduje się w programie Igrzysk, ale obaj panowie lubią tę konkurencję i już ścigali się razem w sierpniu, podczas Revolution Series w Derby.

Chyba nie zostało to potwierdzone, ale tak, wystartujemy razem

- dodał trzykrotny złoty medalista olimpijski w konkurencjach torowych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: